Kategórie
 
 
 
 
 
 
 

Od 9 do 36kg

DOPRAVA ZDARMA
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
zväčšiť obrázok
Novinky
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE
 

Cybex autosedačka PALLAS M-FIX 2018 GOLD LINE

Výrobca:Cybex
Katalógové číslo:17785
farba: rebel red: 261,95 €
:
Zvoľte variant:
ObrázokNázovDostupnosťCenaKúpiť
farba: rebel red 261,95 €
farba: autumn gold 261,95 €
farba: denim blue 261,95 €
farba: manhattan grey 261,95 €
farba: lavastone black 261,95 €
farba: pepper black 261,95 €

Popis produktu

PALLAS M - FIX
Sk. I / II / III, 9 - 36 kg, od 9 mesiacov až do 12 rokov

CYBEX Pallas M - fix - dvojitá bezpečnosť
Ako 2 v 1 autosedačku , možno Pallas 2 - fix používať po dobu viac ako 11 rokov. Podľa organizáciou Stiftung Warentest a ADAC je Pallas 2 - fix najlepšou autosedačkou v skupine I / II / III, ktorá rastie spoločne s dieťaťom. WHICH ohodnotil bezpečnosť autosedačky pri nehodách počas celej jej životnosti ako excelentnú a jej ochranu pri bočnom náraze ocenil najvyššou známkou - 5 hviezd .
V skupine I ponúka Pallas 2 - fix nastaviteľný bezpečnostný pult, ktorý pripomína nafúknutý airbag a znižuje riziko zranenia krku v prípade čelného nárazu bez obmedzovania v pohybe dieťaťa. Pre deti od cca. 3 rokov možno autosedačku jednoduchou úpravou premeniť na víťaza skupiny II / III, autosedačku Solution X2 - fix. Nové bočné protektory absorbujú silu nárazu vo veľmi skorej fáze. Autosedačka je kompatibilná aj s vozidlami bez kotviacich bodov ISOFIX.

Nastaviteľný bezpečnostný pult - bezpečnosť bez obmedzenia
Nastaviteľný bezpečnostný pult znižuje riziko vážnych zranení krku bez obmedzenia dieťaťa ( patentované) .
Sila čelného nárazu je prenášaná cez bezpečnostný pult a absorbovaná pomocou jeho náraz pohlcujúcich materiálov. Tento systém sa podobá nafúknutému airbagu a v prípade nehody napomáha výrazne redukovať silu nárazu. Bezpečnostný pás vozidla neublíži dieťaťu, zatiaľ čo jeho citlivá hlava, krk, ramená a vnútorné orgány sú chránené. Novo navrhnutý nastaviteľný bezpečnostný pult ( patentované) je možné prispôsobiť pre čo najväčšie pohodlie dieťaťa. Pult naviac poskytuje viac slobody pohybu pre hornú časť tela a v porovnaní s bežným 5 - bodovým systémom pásov poskytuje maximum bezpečia, predovšetkým v prípade čelného nárazu.

L.S.P. System Plus - optimalizovaná ochrana pri bočnom náraze
Optimalizovaná ochrana pri bočnom náraze ( LSP System Plus ) absorbuje energiu nárazu vo veľmi skoré fáze.
Cez  využitie ochranných bočných, ramenných a hlavových protektorov je sila bočného nárazu absorbovaná lineárne sériou reakcií.  V rovnaký okamih je vo veľmi skorej fáze absorbovaná kinetická energia tela, spôsobená nárazom a hlava je aktívne vedená do bezpečnej pozície.

Komfortné polohovacie funkcie - skupina I
Zaisťuje uvoľnenú a pokojnú cestu
V Skupine 1 je autosedačka Pallas 2 - fix vybavená funkciou jednoducho ovládateľného polohovania, nastaviteľného iba jednou rukou z spredu sedačky.

funkcie :

 • Pripojenie ISOFIX: viac bezpečia a stability
 • 3 - pozičná polohovacia opierka hlavy : patentované
 • 11 - pozičná, výškovo nastaviteľná opierka hlavy : pre perfektné prispôsobenie
 • Polohovacia opierka chrbta
 • Odnímateľná vložka sedáka

Príslušenstvo na dokúpenie:

 • Plastové zavádzača ISOFIX
 • Letný poťah

dĺžka / šírka / výška 455 , 555 , 730-900 mm
váha : 11,2 kg

ECE R44/04 , Sk . I / II / III

Látkové poťahy možno prať v práčke pri 30 ° C

Navrhnuté v Nemecku

 
 
Reklamné okno
 
 

Detská autosedačka

Detská autosedačka je bezpečnostný prvok slúžiaci k zvýšeniu bezpečnosti prepravy detí. V Európskej únii bola povinnosť použiť autosedačku od narodenia do 36 kg a do 150 cm výšky dieťaťa uzákonená nariadením 2003/20 / ES.

Detské autosedačky rozdeľujeme do týchto tried:

 • zabudované zariadenia pozostávajúce z kombinácie popruhov alebo ohybných častí s poistnou prackou, nastavovacím zariadením, upevňovacím kovaním a v niektorých prípadoch s prídavnou sedačkou alebo ochranným nárazovým štítom, prispôsobenými na upevnenie vlastným integrálnym popruhom alebo popruhmi,
 • nezabudované zariadenia pozostávajúce z čiastočného zadržiavacieho zariadenia, ktoré, ak sa používa spoločne s pásom pre dospelých, ktorý obopína telo prepravovaného dieťaťa alebo zadržiava zariadenie, v ktorom je prepravované dieťa umiestnené, vytvára zadržiavacie zariadenie.

 

Sedačky sa delia podľa veľkosti (hmotnosti) detí, pre ktoré sú určené, do štyroch skupín označených číslicami 0-3. Niektoré sedačky kombinujú viac skupín. Hoci je udávaný rozsah hmotnosťou dieťaťa, nemala by hlava vyčnievať zo sedačky, preto sa odporúča prejsť na vyššiu skupinu aj skôr, než dieťa dosiahne limitnú hmotnosti. 

Podľa spôsobu uchytenia do vozidla sa sedačky delí na upevňované pomocou bezpečnostných pásov a upevňované technológií ISOFIX. Existujú sedačky umožňujúce oba spôsoby prichytenia.

Skupina 0

Je určená pre deti od narodenia do hmotnosti 9-10 kg, teda zhruba až do 1 roka. Najčastejšie sa im hovorí ľudovo vajíčko. Ide o akýsi košík, v ktorom dieťa napoly leží. Tieto sedačky sa umiestňujú tak, že dieťa je vo vozidle umiestnené proti smeru jazdy, čo je podľa nárazových skúšok považované za bezpečnejšie polohu. Tieto sedačky možno umiestniť aj na predné sedadlo za predpokladu vypnutého predného airbagu.

Skupina 0 +

Je určená pre deti od narodenia do cca 13 kg, teda asi do roka a štvrť.

Skupina 1

Je určená pre deti do 18 kg, udáva sa cca 2,5-3 roky veku dieťaťa. Skupiny 0 a 1 majú vlastný, päťbodový pás na fixáciu dieťaťa.

Skupina 2 a 3

Je určená pre deti do 36 kg. Sedačka v tomto prípade slúži už len k zmenšeniu priestoru medzi sedadlom vozidla a bezpečnostným pásom, dieťa je upevnené bežným bezpečnostným pásom.

 

Ako vybrať autosedačku?

 • autosedačku je najlepšie vyberať spolu s dieťaťom
 • opýtajte sa, či sa mu pohodlne sedí, skontrolujte opierku hlavy, nemala by presahovať horný okraj autosedačky
 • opierka hlavy je dôležitá, lebo zabraňuje tomu, aby si dieťa pri náraze zlomilo väzy
 • nakupujte u odborníkov, ktorí vám montáž sedačky predvedú priamo vo vašom aute a správne vám ju nastavia
 • na autosedačkách sa neoplatí šetriť

 

Výnimky z používania detských autosedačiek

 • Ak sú vo vozidle na zadných sedadlách dve detské autosedačky a vo vozidle už nie je priestor na umiestnenie tretej autosedačky, možno dieťa vo veku tri a viac rokov a s výškou menšou ako 150 cm pripútať bezpečnostným pásom – preprava dieťaťa je však v takomto prípade zakázaná na prednom sedadle.
 • Ak nie je vozidlo vybavené detskou autosedačkou alebo je autosedačiek vo vozidle málo, možno dieťa vo veku tri a viac rokov pri preprave v obci pripútať na zadnom sedadle vozidla bezpečnostným pásom.
 
 

ISOFIX najbezpečnejší systém pre prepravu detí

ISOFIX je medzinárodný štandard (ISO 13216) ukotvenia detskej autosedačky. U systému ISOFIX sa detská autosedačka prepojí s konštrukciou vozidla pomocou pevných strmeňov, tie zapadajú do úchytiek pevne pripojených ku konštrukcii vozidla.

Výhodou systému ISOFIX je jednoduché a pevné ukotvenie sedačky vo vozidle. Kotevné body systému ISOFIX sú na krajných sedadlách vzadu. Systém ISOFIX pomáha spoľahlivým prepojením sedačky s vozidlom znížiť riziko zranenia detí v prípade nehody.

Pohodlnosť a niekedy aj neznalosť ľudí prispieva k tomu, že množstvo detských sedačiek, ktoré sa upínajú pomocou bezpečnostných pásov, je pripevnených chybne, zle, alebo dokonca nie sú prichytené vôbec. Následky tak môžu byť fatálne a dramatické.

Systém ISOFIX tiež zabráni chybám pri inštalácii autosedačky, ku ktorým môže dôjsť, pokiaľ autosedačku upevňujete pomocou bezpečnostného pásu pre dospelých. Jednoducho výstupky z autosedačky nasuniete do pripravených uzáverov a po zvukovom kliknutí je autosedačka namontovaná. Nemusíte ju už pripevňovať bezpečnostnými pásmi. V prípade, že máte v rodine dve autá a možno aj viac detí, je ISOFIX výborným šetričom času pri prehadzovaní autosedačiek.

 

3 skupiny ISOFIX

Polo-univerzálne systémy ISOFIX

Označené ako „semi-universal“, využívajú podpornú nohu, ktorá zabraňuje „utopeniu“ alebo prepadnutiu autosedačky v prípade autonehody, to znamená, že udrží autosedačku so základňou stále v rovnej polohe. V tomto prípade nemôže mať auto dutú podlahu, napr. s úložným priestorom, pretože podporná noha potrebuje podlahu pevnú, aby mohla splniť svoj účel. Nájdeme ju pri tzv. vajíčkach – skupinách 0+ (od 0 do 13 kg) a 1 (9-18 kg).

Univerzálne systémy ISOFIX

Sú označené ako „universal“. Tzv. Top Tether je trojbodový systém úchytu pre autosedačky skupiny 1 (9-18 kg) a 2/3 (15-36 kg), teda nie pre vajíčka. Ak je autosedačka vybavená ešte tretím prídavným pásom vzadu hore, ten sa prichytí na ďalšie oko alebo kotvu v aute, väčšinou za zadnými sedadlami alebo v batožinovom priestore. Pozor, nie na úchytky na batožinu. Autosedačka je potom ešte lepšie pripevnená k sedadlu auta, avšak Top Tether systém musí mať aj autosedačka, aj automobil.

Špecifické systémy ISOFIX

„Vehicle-specific“ nepoužívajú tretí kotviaci bod a môžu byť nainštalované len do automobilov výslovne uvedených v návode. Na uchytenie autosedačiek skupiny 0+ (od 0 do 13 kg) sa používa externá základňa, ktorá sa na systém ISOFIX v aute namontuje a samotnú autosedačku – vajíčko potom kliknete na túto základňu v opačnom smere jazdy, čo je pre dieťa bezpečnejšie ako v smere jazdy. Väčšie autosedačky už nepotrebujete tak často prenášať, takže pri skupinách 1 (9-18 kg) a 2/3 (15-36 kg) väčšinou platí, že sa uchytávajú priamo k autu. Ceny samostatných základní sa pohybujú cca od 180 – 230 Eur. Pozor! Ani základne nie sú univerzálne. Každá značka má k svojim autosedačkám aj svoju základňu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia