Kategórie
 
 
 
 

Od 9 do 36kg

DOPRAVA ZDARMA
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
zväčšiť obrázok
Novinky
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019
 

Kiddy autosedačka Guardianfix 3 2019

Výrobca:Kiddy
Katalógové číslo:21979
farba: sky blue: 315,00 €
249,38 € bez DPH 299,25 € s DPH Cena po registrácii:
:
Zvoľte variant:
ObrázokNázovDostupnosťCenaKúpiť
farba: sky blue 315,00 €
farba: midnight black 315,00 €
farba: moon grey 315,00 €
farba: indigo blue 315,00 €
farba: rubin pink 315,00 €
farba: candy red 315,00 €
farba: deep sea green 315,00 €
farba: lizard green 315,00 €

Popis produktu

Hoci sa menom odkazuje na svoje predchodcu, jedná sa o úplne novú, úplne skvele vybavenú autosedačku. Nová IsoFixová platforma s otočnými konektormi, ktoré majú predĺžený rozsah nastavenia. Do výbavy dostala úplne prepracovaný ochranný pultík aj Kiddy Shock Absorbér a tiež vylepšené vodiče bezpečnostných pásov. Vyhovie tak najnovšiu verziu bezpečnostné normy ECE 44/04 doplnok 10. V júnovom čísle ročníka 2017 nemeckého časopisu Test, ktorý vydáva nadácia Stiftung Warentest, získal Guardianfix 3 najlepšie hodnotenie v kategórii 9-36 kg, 1,9 dobrá. Tento nezávislý test tak potvrdil, čo sme hovorili zákazníkom už skôr. Guardianfix ponúka maximálnu ochranu i pohodlie.

Základným prvkom bezpečnosti pre najmenších a najzraniteľnejších deti je ochranný pultík. Pri nehode sa dieťa cez neho zvinie. Absorpčný materiál, pohyb a čalúnenie znižujú silu, ktorej je dieťa vystavené. Nebezpečenstvo zranenia krčnej chrbtice sa tak minimalizuje. Rodičia tu môžu len máločo urobiť zle: Detské sedačky s ochranným pultíkom sú jednoduché na ovládanie. Dieťa vložiť do sedačky, ochranný pultík upevniť a je hotovo. Vhodné pre vozidlo s Isofix-systémom i bez neho Guardianfix 3 môže byť pripevnený s upínacím systémom alebo s pásom vozidla. Obe varianty upevnenia zaisťujú vysokú bezpečnosť.
Šťastná sedmička - 7 bezpečnostných prvku, ktoré inde nenájdete.
 • Originálne bezpečnostný pultík - umožní, aby sa horná časť tela dieťaťa prirodzene cez pultík prevalila, pokiaľ dôjde k čelnému nárazu alebo prudkému brzdeniu. Vďaka tomu je kriticky citlivá krčná oblasť podstatne menej zaťažená, než v prípade, kedy je dieťa zaistené konvenčnými bezpečnostnými pásmi.
 • Nový Kiddy absorbér nárazu - od 18 kg a vyššie sú deti zaistené v autosedačke bez ochranného pultíku pomocou 3 bodového bezpečnostného pásu vozidla. Tento systém bol však vyvinutý pre dospelých. Náš unikátny bezpečnostný prvok - Kiddy absorbér nárazu - pohlcuje energiu, pôsobiace na trojbodové pásy, a preto chráni Vaše dieťa.
 • Optimalizovaná geometria bočných plôch - vďaka novému rozvrhnutie komponentov bočnej ochrany sa stáva náš vysoko absopční materiál Honey Comb V2 ešte učinějším a zachytí maximum kinetickej energie. V prípade bočnej kolízie sú teraz hlavička a ramená chránené tým najlepším spôsobom. Súčasne zostal zachovaný skvelý bočný výhľad dieťaťa.
 • Nová znížená IsoFixová platforma zabezpečuje nižšie ťažisko a tým aj menšie klopný moment. Súčasne je vybavená mechanizmom pre bočný posun. Uľahčuje sa tým jej upínanie do vozidla a tiež znižuje prenos síl bočného nárazu na sedačku i dieťa.
 • Optimálny tvar - Kiddy guardianfix 3 sa prispôsobí rozmerom Vášho dieťaťa (nastaviteľná šírka a výška). Z tohto dôvodu poskytujú postranné ochranné prvky ešte lepšiu ochranu. Autosedačku nastavíte pre každú etapu rastu Vášho dieťaťa, aby poskytovala tú najlepšiu ochranu!
 • Podsuvný vankúšik podsedáku. Zvyšuje pozíciu najmenších detí (9-11kg) vo vzťahu k bezpečnostnému pultíku.
 • Mierka úrovne očí. Správnu pozíciu hlavičky dieťaťa tak môže byť lepšie kontrolovaná a rodičia ihneď vidí či dieťa vyrástlo a autosedačka potrebuje upraviť geometriu pre najlepšiu ochranu i pohodlie.

Nie je len bezpečnejšie, ale aj oveľa pohodlnejšie.

U viacrozsahové autosedačky je základom pohodlia i bezpečnosti prispôsobenie sedačky zmenám rozmerov postavy dieťaťa. Guardianfix 3 má unikátny mechanizmus nastavenie výšky a šírky opierky chrbta jednou rukou a jednym pohybom. Ako jediná na trhu tiež disponuje opierkou nôh nastaviteľnou do 5 pozícií a zväčšeným rozsahom nastavenia sklonu opierky chrbta a tiež veľkým rozsahom použitia priedušného poťahu s 3D sietí. Pre dieťa je potom aj dlhá cesta príjemným zážitkom.
Jednoduchá inštalácia chráni pred chybami

Rodičia tu môžu len málo čo urobiť zle: Detské sedačky s ochranným pultíkom sú jednoduché na ovládanie. Dieťa vložiť do sedačky, ochranný pultík upevniť, pretiahnuť cez neho pásy autá a je hotovo. Vhodné pre vozidlo s Isofix systémom i bez neho Guardianfix 3 môže byť pripevnený s upínacím systémom Isofix a pásom vozidla alebo len s pásom vozidla. Obe varianty upevnenia zaisťujú vysokú bezpečnosť. Pri použití s ​​ISOfix uľahčujú inštaláciu otočné a v dvoch smeroch posuvné konektory. Veľký rozsah ich vysunutí umožňuje nastaviť odpočinkovú polohu pre dlhšie cesty.

Odolný poťah - Poťahy, ktoré sú k dostaniu v mnohých farebných variantoch, sú smímatelné a dajú sa prať v rukách pri 30 ° C. - Výsuvná vložka - Opora a perfektný pocit pri sedení. Dieťa sa bude cítiť výborne a bude si jazdu autom užívať. - Najpohodlnejšie pozície v každej situácii - stačí len niekoľko málo sekúnd na to, aby ste nastavili autosedačku do pozície na spanie a tiež výška komfortné opierky hlavy môže byť jednoducho nastavená. Široká sedačka umožňuje pokojný a pohodlný spánok. Kým sa Vy sústredíte na ceste, dieťa odpočíva v bezpečí svojej autosedačky.

Údaje o výrobku:
 • Hmotnosť: 8,0 kg
 • Vonkajšie rozmery: výška 65-83 cm, šírka 55 + 64 cm a hĺbka 45-50 cm
 • Vnútorné rozmery: šírka pri hlavičke 21 cm, šírka v oblasti ramien 31-41 cm, výška opier
 
 
Reklamné okno
 
 

Detská autosedačka

Detská autosedačka je bezpečnostný prvok slúžiaci k zvýšeniu bezpečnosti prepravy detí. V Európskej únii bola povinnosť použiť autosedačku od narodenia do 36 kg a do 150 cm výšky dieťaťa uzákonená nariadením 2003/20 / ES.

Detské autosedačky rozdeľujeme do týchto tried:

 • zabudované zariadenia pozostávajúce z kombinácie popruhov alebo ohybných častí s poistnou prackou, nastavovacím zariadením, upevňovacím kovaním a v niektorých prípadoch s prídavnou sedačkou alebo ochranným nárazovým štítom, prispôsobenými na upevnenie vlastným integrálnym popruhom alebo popruhmi,
 • nezabudované zariadenia pozostávajúce z čiastočného zadržiavacieho zariadenia, ktoré, ak sa používa spoločne s pásom pre dospelých, ktorý obopína telo prepravovaného dieťaťa alebo zadržiava zariadenie, v ktorom je prepravované dieťa umiestnené, vytvára zadržiavacie zariadenie.

 

Sedačky sa delia podľa veľkosti (hmotnosti) detí, pre ktoré sú určené, do štyroch skupín označených číslicami 0-3. Niektoré sedačky kombinujú viac skupín. Hoci je udávaný rozsah hmotnosťou dieťaťa, nemala by hlava vyčnievať zo sedačky, preto sa odporúča prejsť na vyššiu skupinu aj skôr, než dieťa dosiahne limitnú hmotnosti. 

Podľa spôsobu uchytenia do vozidla sa sedačky delí na upevňované pomocou bezpečnostných pásov a upevňované technológií ISOFIX. Existujú sedačky umožňujúce oba spôsoby prichytenia.

Skupina 0

Je určená pre deti od narodenia do hmotnosti 9-10 kg, teda zhruba až do 1 roka. Najčastejšie sa im hovorí ľudovo vajíčko. Ide o akýsi košík, v ktorom dieťa napoly leží. Tieto sedačky sa umiestňujú tak, že dieťa je vo vozidle umiestnené proti smeru jazdy, čo je podľa nárazových skúšok považované za bezpečnejšie polohu. Tieto sedačky možno umiestniť aj na predné sedadlo za predpokladu vypnutého predného airbagu.

Skupina 0 +

Je určená pre deti od narodenia do cca 13 kg, teda asi do roka a štvrť.

Skupina 1

Je určená pre deti do 18 kg, udáva sa cca 2,5-3 roky veku dieťaťa. Skupiny 0 a 1 majú vlastný, päťbodový pás na fixáciu dieťaťa.

Skupina 2 a 3

Je určená pre deti do 36 kg. Sedačka v tomto prípade slúži už len k zmenšeniu priestoru medzi sedadlom vozidla a bezpečnostným pásom, dieťa je upevnené bežným bezpečnostným pásom.

 

Ako vybrať autosedačku?

 • autosedačku je najlepšie vyberať spolu s dieťaťom
 • opýtajte sa, či sa mu pohodlne sedí, skontrolujte opierku hlavy, nemala by presahovať horný okraj autosedačky
 • opierka hlavy je dôležitá, lebo zabraňuje tomu, aby si dieťa pri náraze zlomilo väzy
 • nakupujte u odborníkov, ktorí vám montáž sedačky predvedú priamo vo vašom aute a správne vám ju nastavia
 • na autosedačkách sa neoplatí šetriť

 

Výnimky z používania detských autosedačiek

 • Ak sú vo vozidle na zadných sedadlách dve detské autosedačky a vo vozidle už nie je priestor na umiestnenie tretej autosedačky, možno dieťa vo veku tri a viac rokov a s výškou menšou ako 150 cm pripútať bezpečnostným pásom – preprava dieťaťa je však v takomto prípade zakázaná na prednom sedadle.
 • Ak nie je vozidlo vybavené detskou autosedačkou alebo je autosedačiek vo vozidle málo, možno dieťa vo veku tri a viac rokov pri preprave v obci pripútať na zadnom sedadle vozidla bezpečnostným pásom.
 
 

ISOFIX najbezpečnejší systém pre prepravu detí

ISOFIX je medzinárodný štandard (ISO 13216) ukotvenia detskej autosedačky. U systému ISOFIX sa detská autosedačka prepojí s konštrukciou vozidla pomocou pevných strmeňov, tie zapadajú do úchytiek pevne pripojených ku konštrukcii vozidla.

Výhodou systému ISOFIX je jednoduché a pevné ukotvenie sedačky vo vozidle. Kotevné body systému ISOFIX sú na krajných sedadlách vzadu. Systém ISOFIX pomáha spoľahlivým prepojením sedačky s vozidlom znížiť riziko zranenia detí v prípade nehody.

Pohodlnosť a niekedy aj neznalosť ľudí prispieva k tomu, že množstvo detských sedačiek, ktoré sa upínajú pomocou bezpečnostných pásov, je pripevnených chybne, zle, alebo dokonca nie sú prichytené vôbec. Následky tak môžu byť fatálne a dramatické.

Systém ISOFIX tiež zabráni chybám pri inštalácii autosedačky, ku ktorým môže dôjsť, pokiaľ autosedačku upevňujete pomocou bezpečnostného pásu pre dospelých. Jednoducho výstupky z autosedačky nasuniete do pripravených uzáverov a po zvukovom kliknutí je autosedačka namontovaná. Nemusíte ju už pripevňovať bezpečnostnými pásmi. V prípade, že máte v rodine dve autá a možno aj viac detí, je ISOFIX výborným šetričom času pri prehadzovaní autosedačiek.

 

3 skupiny ISOFIX

Polo-univerzálne systémy ISOFIX

Označené ako „semi-universal“, využívajú podpornú nohu, ktorá zabraňuje „utopeniu“ alebo prepadnutiu autosedačky v prípade autonehody, to znamená, že udrží autosedačku so základňou stále v rovnej polohe. V tomto prípade nemôže mať auto dutú podlahu, napr. s úložným priestorom, pretože podporná noha potrebuje podlahu pevnú, aby mohla splniť svoj účel. Nájdeme ju pri tzv. vajíčkach – skupinách 0+ (od 0 do 13 kg) a 1 (9-18 kg).

Univerzálne systémy ISOFIX

Sú označené ako „universal“. Tzv. Top Tether je trojbodový systém úchytu pre autosedačky skupiny 1 (9-18 kg) a 2/3 (15-36 kg), teda nie pre vajíčka. Ak je autosedačka vybavená ešte tretím prídavným pásom vzadu hore, ten sa prichytí na ďalšie oko alebo kotvu v aute, väčšinou za zadnými sedadlami alebo v batožinovom priestore. Pozor, nie na úchytky na batožinu. Autosedačka je potom ešte lepšie pripevnená k sedadlu auta, avšak Top Tether systém musí mať aj autosedačka, aj automobil.

Špecifické systémy ISOFIX

„Vehicle-specific“ nepoužívajú tretí kotviaci bod a môžu byť nainštalované len do automobilov výslovne uvedených v návode. Na uchytenie autosedačiek skupiny 0+ (od 0 do 13 kg) sa používa externá základňa, ktorá sa na systém ISOFIX v aute namontuje a samotnú autosedačku – vajíčko potom kliknete na túto základňu v opačnom smere jazdy, čo je pre dieťa bezpečnejšie ako v smere jazdy. Väčšie autosedačky už nepotrebujete tak často prenášať, takže pri skupinách 1 (9-18 kg) a 2/3 (15-36 kg) väčšinou platí, že sa uchytávajú priamo k autu. Ceny samostatných základní sa pohybujú cca od 180 – 230 Eur. Pozor! Ani základne nie sú univerzálne. Každá značka má k svojim autosedačkám aj svoju základňu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia