Kategórie
 
 
 
 

Od narodenia do 13kg

DOPRAVA ZDARMA
Kiddy autosedačka Evolution PRO 2 2019
zväčšiť obrázok
Novinky
Kiddy autosedačka Evolution PRO 2 2019
Kiddy autosedačka Evolution PRO 2 2019
Kiddy autosedačka Evolution PRO 2 2019
Kiddy autosedačka Evolution PRO 2 2019
Kiddy autosedačka Evolution PRO 2 2019
Kiddy autosedačka Evolution PRO 2 2019
Kiddy autosedačka Evolution PRO 2 2019
Kiddy autosedačka Evolution PRO 2 2019
Kiddy autosedačka Evolution PRO 2 2019
 

Kiddy autosedačka Evolution PRO 2 2019

Výrobca:Kiddy
Katalógové číslo:21982
farba: sky blue: 235,00 €
186,04 € bez DPH 223,25 € s DPH Cena po registrácii:
:
Zvoľte variant:
ObrázokNázovDostupnosťCenaKúpiť
farba: sky blue 235,00 €
farba: midnight black 235,00 €
farba: moon grey 235,00 €
farba: indigo blue 235,00 €
farba: rubin pink 235,00 €
farba: candy red 235,00 €
farba: deep sea green 235,00 €
farba: lizard green 235,00 €

Popis produktu

Prvý ortopedická detská autosedačka kategórie 0,0+ (od narodenia do 13 kg) s upevnením ISOFIX a funkcií na ležanie.

Bezpečnosť preverená nezávislými testami, ergonómia certifikátom AGR. Stačí jeden pohyb rukoväťou, a dieťa leží v pohodlnej, v uvoľňujúce pozícii. Zdravie dieťaťa je u nás samozrejme na prvom mieste, preto sme vylepšili nielen bezpečnosť pri jazde vozidlom, ale zlepšili sme všetko čo má na neho vplyv. Ergonómia autosedačiek Kiddy je certifikovaná nezávislým združením ortopédov. Sladké sny vášho malého pokladu môžu ďalej pokračovať, aj keď auto je už dávno zaparkované. Autosedačku môžete jednoducho vziať so sebou. Či už v kaviarni, v kancelárii, alebo u dobrých priateľov, váš poklad môže v pohodlí a bezpečí spať, bez toho aby ste sa museli akokoľvek obmedzovať.

Už pri prvej jazde s bábätkom z pôrodnice domov je potrebné detská autosedačka. Výber sa zdá byť nekonečný. Pre ktorú sa má človek rozhodnúť? Mala by byť jednoduchá, aby sa ľahko inštalovala do auta aj na kočík. Mala by byť ergonomická, aby mohlo dieťa komfortne a zdravo ležať. Mala by byť bezpečná, aby bolo vaše malé zlatíčko v bezpečí aj v krajnom prípade.

Kiddy toto rozhodnutie uľahčuje a ponúka prvú detskú autosedačku s polohou na ležanie "Evolution Pro 2": ĽAHKO. ZDRAVO. BEZPEČNE.

Jednoduchá obsluha a inštalácia znižujú riziko chyby
 • veľmi jednoduché upevnenie v aute vďaka vylepšenému vedeniu bezpečnostných pásov alebo s dokúpenia základňou Isofix.
 • veľmi jednoduché nastavenie správnej výšky ramenné časti vnútorných bezpečnostných pásu
 • veľmi jednoduché upevnenie na kompatibilný podvozok kočíka zmení sedačku v cestovný systém
 • Veľmi jednoduchá zmena z polohy na sedenie do polohy na ležanie len preklopením transportného madlá
 • veľmi jednoduché uvoľnenie z podvozku kočíka pri opätovnej inštalácii do vozidla a alebo doma
Zdravo v aute i na vychádzke
 • dieťa sedí v sedačke v aute alebo leží v sedačke na kočíku na lôžku tvorenom dvoma roštami ako v postieľke
 • rošty sú prirodzene priedušné a tak aj napriek priedušný poťah, ktorým sú obliečky, zaisťujú dieťaťu optimálnu klímu
 • rošty sú pružné preto tlmí otrasy za jazdy v kočíku aj v aute.
 • rošty sú vzájomne pohyblivé a môžu tak meniť tvar lôžka zo sedenia na pohodlné ležanie
 • Toto unikátne riešenie bolo testované a odporúčané lekármi a odborníkmi (známka kvality "Zdravá chrbát" AGR).
Bezpečne v aute
 • Nezávislé testy organizovanej ADAC a STIWA dôkladne preverí bezpečnosť aj nezávadnosť. Evolution pre 2 získala ocenenie dobrej 1,9
 • Vylepšená bočná ochrana ramien a citlivé hlavičky.
 • Výškové nastavenie ramenných pásov, ich správne nastavenie má velky vplyv na bezpečnosť, vždy a ľahko môžu byť v správnej polohe.
 • Indikátor pre správne upevnenie Kiddy evolution pre 2 na kiddy ISOFIX-base.
 • Schválená pre použitie v lietadle.
Pohodlie všade, kde s nim chcete byť
 • Luxusné pozície na ležanie umožňuje využiť Evolution pre 2 ako alternatívu k vaničke kočíka a nemusíte sa obmedzovať miestom alebo časom.
 • Obrovská slnečná strieška, nastaviteľná do 6-tich pozícií je úplne nezávislá na polohe rukoväti sedačky. Je tak priamo predurčená na vychádzky.
 • Vnútorné odpruženie latkovým roštom
 • Snímateľný a prací poťah ľahko udržíte v čistote.
Hmotnosť: 4,9 kg. Rozmery: 66 x 44 x 62 cm.

Voliteľné príslušenstvo na dokúpenie:
 • Vložka pre malé alebo predčasne narodené deti
 • Zateplený zimný nánožník
 • Pláštenka a moskytiera v jednom
 • báza ISOFIX
 
 
Reklamné okno
 
 

Detská autosedačka

Detská autosedačka je bezpečnostný prvok slúžiaci k zvýšeniu bezpečnosti prepravy detí. V Európskej únii bola povinnosť použiť autosedačku od narodenia do 36 kg a do 150 cm výšky dieťaťa uzákonená nariadením 2003/20 / ES.

Detské autosedačky rozdeľujeme do týchto tried:

 • zabudované zariadenia pozostávajúce z kombinácie popruhov alebo ohybných častí s poistnou prackou, nastavovacím zariadením, upevňovacím kovaním a v niektorých prípadoch s prídavnou sedačkou alebo ochranným nárazovým štítom, prispôsobenými na upevnenie vlastným integrálnym popruhom alebo popruhmi,
 • nezabudované zariadenia pozostávajúce z čiastočného zadržiavacieho zariadenia, ktoré, ak sa používa spoločne s pásom pre dospelých, ktorý obopína telo prepravovaného dieťaťa alebo zadržiava zariadenie, v ktorom je prepravované dieťa umiestnené, vytvára zadržiavacie zariadenie.

 

Sedačky sa delia podľa veľkosti (hmotnosti) detí, pre ktoré sú určené, do štyroch skupín označených číslicami 0-3. Niektoré sedačky kombinujú viac skupín. Hoci je udávaný rozsah hmotnosťou dieťaťa, nemala by hlava vyčnievať zo sedačky, preto sa odporúča prejsť na vyššiu skupinu aj skôr, než dieťa dosiahne limitnú hmotnosti. 

Podľa spôsobu uchytenia do vozidla sa sedačky delí na upevňované pomocou bezpečnostných pásov a upevňované technológií ISOFIX. Existujú sedačky umožňujúce oba spôsoby prichytenia.

Skupina 0

Je určená pre deti od narodenia do hmotnosti 9-10 kg, teda zhruba až do 1 roka. Najčastejšie sa im hovorí ľudovo vajíčko. Ide o akýsi košík, v ktorom dieťa napoly leží. Tieto sedačky sa umiestňujú tak, že dieťa je vo vozidle umiestnené proti smeru jazdy, čo je podľa nárazových skúšok považované za bezpečnejšie polohu. Tieto sedačky možno umiestniť aj na predné sedadlo za predpokladu vypnutého predného airbagu.

Skupina 0 +

Je určená pre deti od narodenia do cca 13 kg, teda asi do roka a štvrť.

Skupina 1

Je určená pre deti do 18 kg, udáva sa cca 2,5-3 roky veku dieťaťa. Skupiny 0 a 1 majú vlastný, päťbodový pás na fixáciu dieťaťa.

Skupina 2 a 3

Je určená pre deti do 36 kg. Sedačka v tomto prípade slúži už len k zmenšeniu priestoru medzi sedadlom vozidla a bezpečnostným pásom, dieťa je upevnené bežným bezpečnostným pásom.

 

Ako vybrať autosedačku?

 • autosedačku je najlepšie vyberať spolu s dieťaťom
 • opýtajte sa, či sa mu pohodlne sedí, skontrolujte opierku hlavy, nemala by presahovať horný okraj autosedačky
 • opierka hlavy je dôležitá, lebo zabraňuje tomu, aby si dieťa pri náraze zlomilo väzy
 • nakupujte u odborníkov, ktorí vám montáž sedačky predvedú priamo vo vašom aute a správne vám ju nastavia
 • na autosedačkách sa neoplatí šetriť

 

Výnimky z používania detských autosedačiek

 • Ak sú vo vozidle na zadných sedadlách dve detské autosedačky a vo vozidle už nie je priestor na umiestnenie tretej autosedačky, možno dieťa vo veku tri a viac rokov a s výškou menšou ako 150 cm pripútať bezpečnostným pásom – preprava dieťaťa je však v takomto prípade zakázaná na prednom sedadle.
 • Ak nie je vozidlo vybavené detskou autosedačkou alebo je autosedačiek vo vozidle málo, možno dieťa vo veku tri a viac rokov pri preprave v obci pripútať na zadnom sedadle vozidla bezpečnostným pásom.
 
 

ISOFIX najbezpečnejší systém pre prepravu detí

ISOFIX je medzinárodný štandard (ISO 13216) ukotvenia detskej autosedačky. U systému ISOFIX sa detská autosedačka prepojí s konštrukciou vozidla pomocou pevných strmeňov, tie zapadajú do úchytiek pevne pripojených ku konštrukcii vozidla.

Výhodou systému ISOFIX je jednoduché a pevné ukotvenie sedačky vo vozidle. Kotevné body systému ISOFIX sú na krajných sedadlách vzadu. Systém ISOFIX pomáha spoľahlivým prepojením sedačky s vozidlom znížiť riziko zranenia detí v prípade nehody.

Pohodlnosť a niekedy aj neznalosť ľudí prispieva k tomu, že množstvo detských sedačiek, ktoré sa upínajú pomocou bezpečnostných pásov, je pripevnených chybne, zle, alebo dokonca nie sú prichytené vôbec. Následky tak môžu byť fatálne a dramatické.

Systém ISOFIX tiež zabráni chybám pri inštalácii autosedačky, ku ktorým môže dôjsť, pokiaľ autosedačku upevňujete pomocou bezpečnostného pásu pre dospelých. Jednoducho výstupky z autosedačky nasuniete do pripravených uzáverov a po zvukovom kliknutí je autosedačka namontovaná. Nemusíte ju už pripevňovať bezpečnostnými pásmi. V prípade, že máte v rodine dve autá a možno aj viac detí, je ISOFIX výborným šetričom času pri prehadzovaní autosedačiek.

 

3 skupiny ISOFIX

Polo-univerzálne systémy ISOFIX

Označené ako „semi-universal“, využívajú podpornú nohu, ktorá zabraňuje „utopeniu“ alebo prepadnutiu autosedačky v prípade autonehody, to znamená, že udrží autosedačku so základňou stále v rovnej polohe. V tomto prípade nemôže mať auto dutú podlahu, napr. s úložným priestorom, pretože podporná noha potrebuje podlahu pevnú, aby mohla splniť svoj účel. Nájdeme ju pri tzv. vajíčkach – skupinách 0+ (od 0 do 13 kg) a 1 (9-18 kg).

Univerzálne systémy ISOFIX

Sú označené ako „universal“. Tzv. Top Tether je trojbodový systém úchytu pre autosedačky skupiny 1 (9-18 kg) a 2/3 (15-36 kg), teda nie pre vajíčka. Ak je autosedačka vybavená ešte tretím prídavným pásom vzadu hore, ten sa prichytí na ďalšie oko alebo kotvu v aute, väčšinou za zadnými sedadlami alebo v batožinovom priestore. Pozor, nie na úchytky na batožinu. Autosedačka je potom ešte lepšie pripevnená k sedadlu auta, avšak Top Tether systém musí mať aj autosedačka, aj automobil.

Špecifické systémy ISOFIX

„Vehicle-specific“ nepoužívajú tretí kotviaci bod a môžu byť nainštalované len do automobilov výslovne uvedených v návode. Na uchytenie autosedačiek skupiny 0+ (od 0 do 13 kg) sa používa externá základňa, ktorá sa na systém ISOFIX v aute namontuje a samotnú autosedačku – vajíčko potom kliknete na túto základňu v opačnom smere jazdy, čo je pre dieťa bezpečnejšie ako v smere jazdy. Väčšie autosedačky už nepotrebujete tak často prenášať, takže pri skupinách 1 (9-18 kg) a 2/3 (15-36 kg) väčšinou platí, že sa uchytávajú priamo k autu. Ceny samostatných základní sa pohybujú cca od 180 – 230 Eur. Pozor! Ani základne nie sú univerzálne. Každá značka má k svojim autosedačkám aj svoju základňu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia