Kategórie
 
 
 
 

 
 

Od narodenia do 18kg

DOPRAVA ZDARMA
Recaro autosedačka Zero.1 i-Size
zväčšiť obrázok
Akcia
Recaro autosedačka Zero.1 i-Size
Recaro autosedačka Zero.1 i-Size
Recaro autosedačka Zero.1 i-Size
Recaro autosedačka Zero.1 i-Size
Recaro autosedačka Zero.1 i-Size
Recaro autosedačka Zero.1 i-Size
Recaro autosedačka Zero.1 i-Size
Recaro autosedačka Zero.1 i-Size
Recaro autosedačka Zero.1 i-Size
 

Recaro autosedačka Zero.1 i-Size

Výrobca:Recaro
Katalógové číslo:10908
Ušetríte:120,00 €25 % Cena: 479,00 € farba: aluminium grey: 359,00 €
Cena po registrácii:
:
Zvoľte variant:
ObrázokNázovDostupnosťCenaKúpiť
farba: aluminium grey výpredaj 359,00 €
farba: dakar sand vypredané 359,00 €
farba: racing red výpredaj 359,00 €
farba: xenon blue výpredaj 359,00 €

Popis produktu

RECARO ZERO.1 JE VÍŤAZ TESTU 2016

STIFTUNGWARENTEST: RECARO ZERO.1 JE VÍŤAZ TESTU PRE DETSKÉ AUTOSEDAČKY RASTÚCE SPOLU S DIEŤAŤOM

Ako jediná rastúca autosedačka pre deti až do hmotnosti 18 kilogramov bola Recaro Zero.1 ohodnotená známkou „dobrý“ od StiftungWarentest. Detská sedačka Recaro presviedča dobrou ochranou proti nárazu, jednoduchosťou použitia a dobrou ergonómiou.

Pre najnovšie vydanie časopisu „test“ (vydanie 6/2017) bolo testovaných celkom 37 detských autosedačiek s ohľadom na bezpečnosť, manipuláciu, ergonómiu a obsah škodlivín. RECAROZero.1i-Size patrí s hodnotením„dobrý“ (2,3) k najlepším plynule sa zväčšujúcim detským autosedačkám do telesnej výšky 105 centimetrov.

Doteraz sa rodičia  zvyčajne museli rozhodnúť, či by ich deti - keď už vyrástli zo škrupinkovej autosedačky –naďalej chceli prepravovať proti smeru jazdy alebo prejdú na detskú autosedačku používanú v smere jazdy. Nová autosedačka Recaro Zero.1 uľahčuje rodičom toto rozhodnutie: Túto autosedačku pre „skupinu 0 + / I“, ktorú je možné otáčať o 360 stupňov, je možné používať proti smeru jazdy pre deti od narodenia až do veku &scaro n;tyroch a pol roka (18 kg). Ak je dieťa staršie ako 15 mesiacov, sedadlo je možné otočiť s jedným pohybom ruky, a teda ju využívať otočenú proti smeru jazdy aj v smere jazdy. Tým sa zvyšuje nielen bezpečnosť, ale aj komfort. Po otočení smerom ku dverám vozidla uľahčuje rodičom a deťom nastupovanie a zaistenie pásom.

ECE skupina 0+ / I  0- 18 kg, od narodenia  až do cca. 4,5 roka ISOFIX

Pravý produkt RECARO najnovšej generácie

Doteraz sa rodičia zväčša museli rozhodnúť, či svoje deti, keď už vyrástli z dojčenskej autosedačky, budú ďalej prepravovať proti smeru jazdy alebo prejdú na detskú autosedačku orientovanú v smere jazdy. Nie vždy je toto ľahké rozhodnutie, najmä preto, že aj odborníci odporúčajú polohu proti smeru jazdy (reboard) aj pre malé deti. Nová autosedačka Recaro Zero.1 rodičom toto rozhodnutie uľahčuje.

Autosedačka skupiny 0+/I je otočná okolo 360° a ponúka deťom od narodenia až do veku cca. 4,5 roka priestor a bezpečnosť, tak v smere ako aj proti smeru jazdy.Nový dizajn farieb RECARO ponúka dynamiku a eleganciu. Tkané látky v dvojodtieňovom vzhľade zaisťujú pre poťahy mimoriadnu odolnosť, ľahkú údržbu a súčasne priedušnosť

DÔVTIPNÝ DIZAJN

 •  360° otočné sedadlo pre ľahké nastupovanie a vystupovanie
 • reboard: bezpečná jazda proti smeru jazdy až do cca. 4,5 rokov
 • všetky dôležité funkcie s intuitívnym ovládaním jednou rukou

BEZPEČNOSŤ

 • konektory ISOFIX na jednoduché a bezpečné upevnenie v aute
 • 5-bodový bezpečnostný popruh s technológiou HERO
 • indikačné okienko signalizuje správne zabudovanie
 • blokovanie na spodnej strane zamedzuje nesprávnemu použitiu v skupine 0+

KOMFORT

 • priedušné látky a ergonomická pena sedadla z automobilového priemyslu
 • viacnásobne nastaviteľná opierka hlavy a poloha ležmo
 • ergonomická vložka na zmenšenie sedadla pre novorodencov

Hĺbka: 64 cm
Šírka: 45-55 cm
Výška: 61-68 cm
Hmotnosť: 15 kg (aj s vložkou)

i-Size – nová homologizačná norma pre detské sedačky

i-Size je prvá fáza novej homologizačnej normy pre detské sedačky. Cieľom je v budúcnosti rodičom uľahčiť nájdenie vhodnej detskej autosedačky. Nová smernica ECE R129 bude platná paralelne so súčasnou normou ECE R44 / 04 počas prechodného obdobia najmenej 5 rokov.

Významné rozdiely medzi oboma normami:

ECE R44/04

 • rozdelenie skupín podľa telesnej hmotnosti
 • preprava v smere jazdy od 9 kg
 • platné aj pre automobilový pás a ISOFIX

i-Size (ECE R129)

 • rozdelenie podľa telesnej hmotnosti a veku
 • preprava proti smeru jazdy do 15 mesiacov
 • platné len pre ISOFIX

Čo to znamená pre detské autosedačky RECARO?

Všetky detské sedačky RECARO sú navrhnuté podľa našich veľmi vysokých bezpečnostných štandardov. Súčasné veľmi dobré výsledky Stiftung Warentest a ADAC ukazujú, že na zaistenie maximálnej bezpečnosti nie je nevyhnutné splnenie smernice R129. Naše autosedačky sú vybavené optimalizovanou ochranou proti bočnému nárazu (ASP), ktorá významne znižuje hodnoty pod medzné hodnoty platné v teste bočného nárazu. S našim výhercom testu – detskou autosedačkou Privia - je už dnes možné prepravovať deti proti smeru jazdy až do 15 mesiacov.

S novou normou i-Size majú rodičia pri nákupe v budúcnosti výber medzi detskými autosedačkami, ktoré sú schválené buď podľa normy i-Size (ECE R129), alebo podľa súčasných pravidiel ECE R44 / 04. Detské autosedačky schválené podľa ECE R44 / 04 môžu byť samozrejme aj naďalej používané. Obidva typy homologizácie budú súbežne vyrábané ešte niekoľko rokov.

V budúcnosti budú k dispozícii automobily, ktoré budú príslušným výrobcom schválené ako „i-Size ready“. Inštalácia detskej autosedačky i-Size v iných vozidlách s ISOFIX je potom možná iba v prípade, že toto bolo výrobcom detskej sedačky vopred testované a je to zaznamenané v príslušnom zozname typov.

 
 
Reklamné okno
 
 

Detská autosedačka

Detská autosedačka je bezpečnostný prvok slúžiaci k zvýšeniu bezpečnosti prepravy detí. V Európskej únii bola povinnosť použiť autosedačku od narodenia do 36 kg a do 150 cm výšky dieťaťa uzákonená nariadením 2003/20 / ES.

Detské autosedačky rozdeľujeme do týchto tried:

 • zabudované zariadenia pozostávajúce z kombinácie popruhov alebo ohybných častí s poistnou prackou, nastavovacím zariadením, upevňovacím kovaním a v niektorých prípadoch s prídavnou sedačkou alebo ochranným nárazovým štítom, prispôsobenými na upevnenie vlastným integrálnym popruhom alebo popruhmi,
 • nezabudované zariadenia pozostávajúce z čiastočného zadržiavacieho zariadenia, ktoré, ak sa používa spoločne s pásom pre dospelých, ktorý obopína telo prepravovaného dieťaťa alebo zadržiava zariadenie, v ktorom je prepravované dieťa umiestnené, vytvára zadržiavacie zariadenie.

 

Sedačky sa delia podľa veľkosti (hmotnosti) detí, pre ktoré sú určené, do štyroch skupín označených číslicami 0-3. Niektoré sedačky kombinujú viac skupín. Hoci je udávaný rozsah hmotnosťou dieťaťa, nemala by hlava vyčnievať zo sedačky, preto sa odporúča prejsť na vyššiu skupinu aj skôr, než dieťa dosiahne limitnú hmotnosti. 

Podľa spôsobu uchytenia do vozidla sa sedačky delí na upevňované pomocou bezpečnostných pásov a upevňované technológií ISOFIX. Existujú sedačky umožňujúce oba spôsoby prichytenia.

Skupina 0

Je určená pre deti od narodenia do hmotnosti 9-10 kg, teda zhruba až do 1 roka. Najčastejšie sa im hovorí ľudovo vajíčko. Ide o akýsi košík, v ktorom dieťa napoly leží. Tieto sedačky sa umiestňujú tak, že dieťa je vo vozidle umiestnené proti smeru jazdy, čo je podľa nárazových skúšok považované za bezpečnejšie polohu. Tieto sedačky možno umiestniť aj na predné sedadlo za predpokladu vypnutého predného airbagu.

Skupina 0 +

Je určená pre deti od narodenia do cca 13 kg, teda asi do roka a štvrť.

Skupina 1

Je určená pre deti do 18 kg, udáva sa cca 2,5-3 roky veku dieťaťa. Skupiny 0 a 1 majú vlastný, päťbodový pás na fixáciu dieťaťa.

Skupina 2 a 3

Je určená pre deti do 36 kg. Sedačka v tomto prípade slúži už len k zmenšeniu priestoru medzi sedadlom vozidla a bezpečnostným pásom, dieťa je upevnené bežným bezpečnostným pásom.

 

Ako vybrať autosedačku?

 • autosedačku je najlepšie vyberať spolu s dieťaťom
 • opýtajte sa, či sa mu pohodlne sedí, skontrolujte opierku hlavy, nemala by presahovať horný okraj autosedačky
 • opierka hlavy je dôležitá, lebo zabraňuje tomu, aby si dieťa pri náraze zlomilo väzy
 • nakupujte u odborníkov, ktorí vám montáž sedačky predvedú priamo vo vašom aute a správne vám ju nastavia
 • na autosedačkách sa neoplatí šetriť

 

Výnimky z používania detských autosedačiek

 • Ak sú vo vozidle na zadných sedadlách dve detské autosedačky a vo vozidle už nie je priestor na umiestnenie tretej autosedačky, možno dieťa vo veku tri a viac rokov a s výškou menšou ako 150 cm pripútať bezpečnostným pásom – preprava dieťaťa je však v takomto prípade zakázaná na prednom sedadle.
 • Ak nie je vozidlo vybavené detskou autosedačkou alebo je autosedačiek vo vozidle málo, možno dieťa vo veku tri a viac rokov pri preprave v obci pripútať na zadnom sedadle vozidla bezpečnostným pásom.
 
 

ISOFIX najbezpečnejší systém pre prepravu detí

ISOFIX je medzinárodný štandard (ISO 13216) ukotvenia detskej autosedačky. U systému ISOFIX sa detská autosedačka prepojí s konštrukciou vozidla pomocou pevných strmeňov, tie zapadajú do úchytiek pevne pripojených ku konštrukcii vozidla.

Výhodou systému ISOFIX je jednoduché a pevné ukotvenie sedačky vo vozidle. Kotevné body systému ISOFIX sú na krajných sedadlách vzadu. Systém ISOFIX pomáha spoľahlivým prepojením sedačky s vozidlom znížiť riziko zranenia detí v prípade nehody.

Pohodlnosť a niekedy aj neznalosť ľudí prispieva k tomu, že množstvo detských sedačiek, ktoré sa upínajú pomocou bezpečnostných pásov, je pripevnených chybne, zle, alebo dokonca nie sú prichytené vôbec. Následky tak môžu byť fatálne a dramatické.

Systém ISOFIX tiež zabráni chybám pri inštalácii autosedačky, ku ktorým môže dôjsť, pokiaľ autosedačku upevňujete pomocou bezpečnostného pásu pre dospelých. Jednoducho výstupky z autosedačky nasuniete do pripravených uzáverov a po zvukovom kliknutí je autosedačka namontovaná. Nemusíte ju už pripevňovať bezpečnostnými pásmi. V prípade, že máte v rodine dve autá a možno aj viac detí, je ISOFIX výborným šetričom času pri prehadzovaní autosedačiek.

 

3 skupiny ISOFIX

Polo-univerzálne systémy ISOFIX

Označené ako „semi-universal“, využívajú podpornú nohu, ktorá zabraňuje „utopeniu“ alebo prepadnutiu autosedačky v prípade autonehody, to znamená, že udrží autosedačku so základňou stále v rovnej polohe. V tomto prípade nemôže mať auto dutú podlahu, napr. s úložným priestorom, pretože podporná noha potrebuje podlahu pevnú, aby mohla splniť svoj účel. Nájdeme ju pri tzv. vajíčkach – skupinách 0+ (od 0 do 13 kg) a 1 (9-18 kg).

Univerzálne systémy ISOFIX

Sú označené ako „universal“. Tzv. Top Tether je trojbodový systém úchytu pre autosedačky skupiny 1 (9-18 kg) a 2/3 (15-36 kg), teda nie pre vajíčka. Ak je autosedačka vybavená ešte tretím prídavným pásom vzadu hore, ten sa prichytí na ďalšie oko alebo kotvu v aute, väčšinou za zadnými sedadlami alebo v batožinovom priestore. Pozor, nie na úchytky na batožinu. Autosedačka je potom ešte lepšie pripevnená k sedadlu auta, avšak Top Tether systém musí mať aj autosedačka, aj automobil.

Špecifické systémy ISOFIX

„Vehicle-specific“ nepoužívajú tretí kotviaci bod a môžu byť nainštalované len do automobilov výslovne uvedených v návode. Na uchytenie autosedačiek skupiny 0+ (od 0 do 13 kg) sa používa externá základňa, ktorá sa na systém ISOFIX v aute namontuje a samotnú autosedačku – vajíčko potom kliknete na túto základňu v opačnom smere jazdy, čo je pre dieťa bezpečnejšie ako v smere jazdy. Väčšie autosedačky už nepotrebujete tak často prenášať, takže pri skupinách 1 (9-18 kg) a 2/3 (15-36 kg) väčšinou platí, že sa uchytávajú priamo k autu. Ceny samostatných základní sa pohybujú cca od 180 – 230 Eur. Pozor! Ani základne nie sú univerzálne. Každá značka má k svojim autosedačkám aj svoju základňu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia