Rady pre mamičky

Kategórie
 
 
 
 

Bezpečnosť na prvom mieste! Ako postupovať pri výbere tej správnej autosedačky?Autosedačka je jednou z najdôležitejších súčastí povinnej výbavy pre vaše dieťatko. Chráni ho, dodáva mu pocit bezpečia a taktiež pohodlia počas dlhých chvíľ jazdy v aute. Na čo sa teda treba zamerať pri jej výbere?

 

Segment detských potrieb sa neustále mení. Do platnosti prichádzajú nové normy a nariadenia, ktorým sa musia jednotliví výrobcovia prispôsobovať. Výnimkou nie sú ani autosedačky. Nová i-Size norma s názvom ECE R-129 totiž uvádza, že dieťatko vo veku 15 mesiacov a menej musí cestovať v autosedačke v pozícii proti smere jazdy. Takýto spôsob prepravy považujú mnohí experti, za ten najbezpečnejší.

 

Kočík pre dvojičky je skvelým doplnkom v akejkoľvek domácnosti s viac ako jedným dieťatkom či už pôjde o dvojčatká alebo súrodencov rovesníkov.

Existuje veľa vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri jeho kúpe, od rozpočtu cez kvalitu až po funkcie a doplnky. Všetky tieto veci vám však môžu spôsobiť akurát tak bolesti hlavy, a preto sme pre vás pripravili tento článok, ktorý vám uľahčí výber toho ideálneho kočíka pre dvojičky. Určite máte mnoho otázok a možno aj obáv týkajúcich sa nákupu produktu tohto typu. Ako má byť veľký? Ktorý štýl? Aké funkcie budem potrebovať? Tento článok vás jednoznačne uvedie na správnu mieru, poďme teda na to!

 

Ak je vaše dieťatko už aktívnejšie, ležanie je preňho nuda a skôr by sa chcelo posadiť a vnímať pestrofarebný okolitý svet z iného uhľa, športový kočík je optimálnym riešením. Predstavuje vynikajúcu kombináciu, ktorá spája praktickosť a pohodlie. K jeho ďalším “praktickým črtám” patrí ultraľahkosť, kompaktnosť a univerzálnosť.

V našom minulom článku ste sa mohli dozvedieť zopár tipov, ktoré využijete pri výbere kočíka vo všeobecnosti. Dnes sa pozrieme na aké aspekty sa je potrebné zamerať pri kúpe toho športového.

 

Kočík patrí medzi jedny z najhodnotnejších vecí, ktoré budete musieť kúpiť pre svoju ratolesť. Z tohto dôvodu je nevyhnutné si spraviť dostatočne hlboký prieskum a zistiť potrebné informácie. Výber toho vhodného je skutočne neľahkou úlohou, a tak sme pre vás pripravili zopár tipov, vďaka ktorým ušetríte svoju drahocennú energiu a budete si môcť trocha odfúknuť.

 

Zimné mesiace sú za rohom a veľa mamičiek rozmýšľa, aký fusak by bol vhodný pre ich malé ratolesti. Kladú si otázky týkajúce sa jeho materiálu, účelu, strihu alebo či bude vhodný pre tvar ich kočíka. Existuje množstvo parametrov, ktoré je potrebné brať do úvahy, a preto sa pokojný výber krásneho fusaku môže zmeniť na skutočný stres. Množstvo času strávite hľadaním, zo všakovakých rozdielnych informácií budete mať akurát tak ťažkú hlavu a vášmu malému bábätku začne byť počas toho už možno aj zima. My vás však chceme týchto strastiplných chvíľ ušetriť, a preto sme pre vás spísali rady, ktoré vám nepochybne pomôžu  zorientovať sa v spomínanom fusakovom chaose.

 

Bábätko sa narodí čo nevidieť a vy chcete mať istotu, že máte všetko, čo budete po jeho príchode na svet potrebovať. Pripravili sme pre vás zoznam vecí, ktoré by vo výbavičke pre bábätko chýbať určite nemali!

 

Na čo všetko myslieť a čo určite nezabudnúť pri balení do pôrodnice? Aké veci bude potrebovať mamička a čo potom jej bábätko? Prinášame vám tento užitočný zoznam.

Každá nemocnica má iné požiadavky. Preto je dobré sa vopred informovať v pôrodnici, kde plánujete pôrod, čo všetko si treba priniesť.

 

Detská autosedačka je bezpečnostný prvok slúžiaci k zvýšeniu bezpečnosti prepravy detí. V Európskej únii bola povinnosť použiť autosedačku od narodenia do 36 kg a do 150 cm výšky dieťaťa uzákonená nariadením 2003/20 / ES.

 

ISOFIX je medzinárodný štandard (ISO 13216) ukotvenia detskej autosedačky. U systému ISOFIX sa detská autosedačka prepojí s konštrukciou vozidla pomocou pevných strmeňov, tie zapadajú do úchytiek pevne pripojených ku konštrukcii vozidla.

Výhodou systému ISOFIX je jednoduché a pevné ukotvenie sedačky vo vozidle. Kotevné body systému ISOFIX sú na krajných sedadlách vzadu. Systém ISOFIX pomáha spoľahlivým prepojením sedačky s vozidlom znížiť riziko zranenia detí v prípade nehody.

 
 
 
Reklamné okno
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia