BLOG - Rady pre mamičky

Kategórie
 
 
 
 
Podmienky využitia 30 dňovej garancie vrátenia peňazí
 
Hračky pre dievčatká - s ktorými sa najviac zabavia?

V dnešnom článku sa pozrieme na hračky, ktoré vaše dcérky určite ocenia a vyčaria im úsmev na tvári jedna radosť.

 

 

 
Kniha Som tehotná: Ako úspešne prejsť tehotenstvom

Kniha “Som Tehotná” s podtitulom “Ako úspešne prejsť tehotenstvom” je to pravé orechové pre všetky tehuľky. Je dielom známych autoriek Sabiny Zavarskej, Yky Hrickovej a Kataríny Horákovej. Je určená pre všetky budúce mamičky, ktoré potrebujú pomôcť a poradiť počas neľahkého obdobia tehotenstva.

 

 
Kniha Prvé príkrmy - pre zdravé brušká

Úžasná a inšpiratívna kniha od vynikajúcich autoriek Anetty Vaculíkovej, Evy Blaho a Kataríny Ovečkovej Medveďovej je výbornou príručkou pre všetkých rodičov, ktorí dbajú na to, čo ich nové malé krásne prírastky budú papať. Ich dlhoročné odborné skúsenosti dodávajú tejto publikácii veľkú dávku kredibility. Dieťatko sa vyvíja len raz, a tak je dôraz na túto oblasť nesmierne dôležitou zdravotnou platformou pre jeho celý nasledujúci život.

 

 
Ide sa s dieťatkom na zimnú dovolenku. Na čo všetko treba myslieť?

Mamičky sa isto zhodnú na tom, že pobaliť všetko potrebné na zimnú dovolenku s dieťatkom vôbec nie je žiadna sranda. Vyžaduje si to plánovanie a náležitú prípravu. V dnešnom článku si prejdeme potrebné veci, ktoré by vo vašej výbave určite nemali chýbať.

 

 

 
Ako bojovať so suchou pokožkou ratolesti počas chladného počasia?

Chladné počasie dokáže veľmi silno vplývať na jemnú pokožku vášho malého drobčeka. V dnešnom článku sa pozrieme, ako ju počas tohto obdobia chrániť a pravidelne sa o ňu starať.

 

 
Vianočné tipy na darčeky - čo len to mám vybrať?

Vianočné obdobie nám klope na dvere a aj keď máme ešte nejaký ten deň k dobru na kúpenie darčekov pre našich milovaných, ani sa nenazdáme a ujde to ako voda. Pevne veríme, že pre všetky drahé mamičky, ktoré zatiaľ “nekopla múza”, sa zídu nejaké tie inšpirácie. Aladdin má ten najväčší sortiment produktov, a tak sme si istí, že si určite u nás vyberiete niečo parádne pod váš pekný stromček.

 

 
Detský fusak na zimu – ako si vybrať správne, aby bolo vaše bábätko spokojné?

Zimné mesiace sú za rohom a veľa mamičiek rozmýšľa, aký fusak by bol vhodný pre ich malé ratolesti. Kladú si otázky týkajúce sa jeho materiálu, účelu, strihu alebo či bude vhodný pre tvar ich kočíka. Existuje množstvo parametrov, ktoré je potrebné brať do úvahy, a preto sa pokojný výber krásneho fusaku môže zmeniť na skutočný stres. Množstvo času strávite hľadaním, zo všakovakých rozdielnych informácií budete mať akurát tak ťažkú hlavu a vášmu malému bábätku začne byť počas toho už možno aj zima. My vás však chceme týchto strastiplných chvíľ ušetriť, a preto sme pre vás spísali rady, ktoré vám nepochybne pomôžu  zorientovať sa v spomínanom fusakovom chaose.

 
Zábava počas zimy? Poradíme vám ako na to.

Zábava a zima je kombinácia, ktorá jednoducho ide dokopy. Nerozlučný tím, ktorý vždy ochotne poslúži každej malej ratolesti, ktorá sa chce hrať čo najviac to len ide. V dnešnom článku sa pozrieme na zopár pomocníkov, ktorí sa vám určite zídu.


 

 
Vyberáme jarný fusak - na čo sa treba zamerať?

V dnešnom článku hodíme očkom na jarné fusaky. Pozrieme sa, čo všetko musíte brať pri jeho kúpe v úvahu, aby bolo vaše dieťatko maximálne spokojné.

 

 

 
Chodítka, odrážadlá, prilby a iní pomocníci na jarnú sezónu

Jar je tu a s ňou prišlo aj pár pomocníkov, ktorí vášmu dieťatku zabezpečia hravé chvíle plné radosti a smiechu. Ktorí sú to?

 

 
Teplé mesiace prichádzajú, golfové kočíky idú na scénu

BLOG - Teplé mesiace prichádzajú, golfové kočíky idú na scénu 1Golfové kočíky sú typom športových kočíkov, slangovo ich ľudia zvyknú označovať aj ako "golfáče". Ak máte záujem o niečo ľahké a šikovné po ruke, tento typ kočíkov je tou správnou voľbou. Ich typickou črtou sú dve “palice” veľmi viditeľné po zložení, ktoré evokujú “golfové vozíky”. Sú veľmi praktické, keďže ich zloženie je jednoduché a rýchle. V golfáči sa váš drobček môže voziť od šiestich mesiacov, je to tak z toho dôvodu, že v tomto veku už dieťatko dokáže pevnejšie sedkať. Využívať ho môžete "nejaký ten piatok" až do cca. 3 rokov. Čo sa týka nosnosti, sú vhodné pre deti do 15 až 20kg, záleží od konkrétneho typu.

 

 
Na čo si treba dávať pozor pri výbere športového kočíka?

BLOG - Na čo si treba dávať pozor pri výbere športového kočíka? 1Ak je vaše dieťatko už aktívnejšie, ležanie je preňho nuda a skôr by sa chcelo posadiť a vnímať pestrofarebný okolitý svet z iného uhľa, športový kočík je optimálnym riešením. Predstavuje vynikajúcu kombináciu, ktorá spája praktickosť a pohodlie. K jeho ďalším “praktickým črtám” patrí ultraľahkosť, kompaktnosť a univerzálnosť.

V našom minulom článku ste sa mohli dozvedieť zopár tipov, ktoré využijete pri výbere kočíka vo všeobecnosti. Dnes sa pozrieme na aké aspekty sa je potrebné zamerať pri kúpe toho športového.

 
Detské izbičky, detské kráľovstvá

BLOG - Detské izbičky, detské kráľovstvá 1Naše malé ratolesti trávia vo svojich útočiskách, detských izbičkách, väčšinu času. Z tohto dôvodu je dôležité dbať na to, aby sa v nich cítili čo najpríjemnejšie a mohli sa naplno venovať tomu, čo majú najradšej - hraniu a zábave.

 
Ako správne kúpať drobčeka?

BLOG - Ako správne kúpať drobčeka? 1Kúpanie dieťatka je činnosť, ktorú povinne čaká každú novú mamičku. Netreba mať však strach, hravo ju zvládnete ľavou zadnou. V dnešnom článku sa pozrieme, na čo si dávať pozor a ako zvoliť ten optimálny postup.

 

 
Ako vybrať ten správny cumlík?

Cumlík je aj napriek svojim malým rozmerom veľmi dôležitou súčasťou výbavičky pre vášho drobčeka. Umožňuje mu relaxáciu po náročnom dni a pokojný prechod do spinkacieho režimu. V dnešnom článku sa pozrieme, aké typy cumlíkov poznáme, na čo sa treba zamerať pri ich výbere a na podstatné atribúty, ktoré každý cumlík musí mať.

 

 

 
Nosenie dieťatka v ergonomickom nosiči

V našom dnešnom článku sa budeme venovať aktuálne pomerne dosť riešenej téme - ergonomickým nosičom. Pozrieme sa s akými výhodami a nevýhodami sú spájané a na aké atribúty sa je potrebné zamerať pri ich kúpe.

Niektorí rodičia si potrpia na prenášanie dieťatka v ergonomickom nosiči, namiesto kočíka alebo autosedačky. Ich princíp spočíva v tom, že drobček je zavesený na vašom tele bez toho, aby ste ho museli držať. Vy sa tak môžete bez akýchkoľvek problémov venovať všetkému čo potrebujete a ratolesť môže súčasne spokojne oddychovať.


 

 
Nebolestivé bradavky a dojčenie - ako na to?

Keď ste prvorodičkou a začnete dojčiť, malá citlivosť bradaviek je normálna. Pri prisatí vášho dieťatka môžete pocítiť mierny nepríjemný pocit a taktiež keď sa vaše materské mliečko spustí do pusinky malého bubíka. Táto mierna bolesť je bežná a mala by ísť postupne preč, tým že budete pokračovať v pravidelnom kojení. Ako bude plynúť čas, dojčenie sa stane pohodlnejšou a príjemnejšou činnosťou, ktorú si začnete aj vychutnávať. Samozrejme existujú prípady, kedy to tak bohužiaľ aj nie je. Niekedy sa dojčenie skomplikuje a vaše bradavky vás môžu začať bolieť.

 
Detské ohrádky - hravé miesta pre našich najmilovanejších

Všetky mamičky chcú, aby ich hravá ratolesť bola počas svojich dobrodružných aktivít v bezpečí. Na tento účel slúžia detské ohrádky. V dnešnom článku sa pozrieme, aké typy ohrádok poznáme a čo “majú do seba”.

 
Ide sa na dovolenku s dieťatkom letecky - na čo treba myslieť?

Cestovanie s drobčekom lietadlom? Žiaden problém! V dnešnom článku sa pozrieme na tipy, ktoré sa vám určite zídu a vďaka nim pôjde všetko ako po masle. Poďme teda na to!

 
Teplé mesiace a tehotenstvo - ako to zvládnuť?

Aj napriek tomu, že tehotenstvo je nepochybne najkrajším obdobím, aké ženy môžu zažiť, prináša so sebou počas horúčav predsa len aj niekoľko nevýhod. Medzi tie najmenej príjemné patrí znížená možnosť plnohodnotného pohybu, zhoršené dýchanie a častejšia návšteva toalety.


 

 
Tipy pre kvalitný spánok vášho dieťatka

Novorodeniatka nemajú príliš rozvinutú schopnosť rozlíšiť, či je deň alebo noc. Tento fakt sa zvyčajne odzrkadľuje v neustálom kolobehu krátkych spánkov. Ak má však vaše dieťatko aspoň niekoľko týždňov, môžete ho začať učiť ich rozlišovať a vytvoriť uňho zároveň aj správne spánkové návyky. V dnešnom článku si povieme zopár tipov ako to dosiahnuť.

 

 

 

 
Ide sa na dovolenku k vode! Čo by vo vašej výbave pre dieťatko nemalo chýbať?

Leto nám klope na dvere a každý z nás sa už určite teší na nejakú tú dovolenku pri vode. Dnes si povieme súčasti výbavičky pre vašu ratolesť, tak aby jej nič nechýbalo a mohlo si naplno vychutnávať príjemné chvíle plné zábavy a radosti.

 

 
Vyberáme správne detské slnečné okuliare

Slnečné dni nás už aktuálne tešia svojou prítomnosťou, a tak je potrebné sa poobhliadnuť po kvalitných slnečných okuliaroch pre vašu malú ratolesť. V dnešnom článku zistíte prečo by ste vášmu drobčekovi mali jedny zadovážiť a na čo sa treba zameriavať pri ich výbere.

 

 

 
Prečo sa rozhodnúť pre Britax-Römer autosedačky?

Britax-Römer je značka autosedačiek a ostatného detského príslušenstva, ktorú isto netreba menovať. Nemecká kvalita, vysoká precíznosť, maximálne zameranie sa na bezpečnosť. To sú atribúty tejto fantastickej značky, ktorá má skutočne veľké meno na súčasnom trhu.

 


 

 
Kompletná výbavička pre mamičku a jej dieťatko - na čo všetko treba myslieť?

Náš dnešný článok sa bude venovať veľmi dôležitej téme - súhrnu všetkých potrebných vecí pre budúce mamičky a ich očakávané prírastky do rodinky. Sme presvedčení, že nejaký zoznam už máte isto pripravený, no máte tam isto všetko, čo bude treba? Ideme na to!

 
Správna postieľka pre vášho drobčeka. Ako na ňu?

Detičky často trávia viac času v postieľke ako kdekoľvek inde. Komfort je tým pádom dôležitý, no bezpečnosť je úplnou nevyhnutnosťou. Pre väčšinu drobčekov je postieľka útočiskom, ktoré im vždy vďačne poskytne možnosť relaxu a úniku do detského sveta snov. Na čo by sa mamičky mali zameriavať pri jej kúpe?

 
Čvach, čvach! Ktorých pomocníkov potrebujete pri kúpaní vášho drobčeka?

Určite to poznáte, je večer, vaše dieťatko pôjde pomaly spinkať, no ešte ho predtým niečo čaká. No čo také? Predsa kúpanie! Túto aktivitu väčšina malých obľubuje, a tak sme sa rozhodli napísať článok, ktorý vám ozrejmí, čo všetko by sa vám pri budúcom kupkaní mohlo zísť.

 
Mamičky pozor! Akú výbavu si treba vziať so sebou do pôrodnice?

Čerstvé mamičky to určite poznajú, stres pred príchodom do nemocnice sa zrejme nedá prirovnať k ničomu, zvlášť keď sa jedná o prvý prírastok do rodinky. V tomto článku vám presne povieme, čo treba zahrnúť do vašej výbavy tak, aby vás v pôrodnici neprekvapilo doslova nič.

 
S akým typom hračky sa vaša ratolesť najviac zabaví?

V minulom článku sme sa spolu pozreli na kategórie hračiek, ktoré môžete zohnať na aktuálnom trhu. Ten dnešný sa bude zaoberať konkrétnejšími odporúčaniami hračiek pre vášho drobčeka.

 
Výber ideálnej hračky pre drobčeka nie je žiadna veda.

Vaša malá ratolesť strávi väčšinu svojich detských čias buď zábavným hraním alebo regeneračným spánkom. Teraz sa pozrieme, aké druhy hračiek majú mamičky k dispozícii na súčasnom trhu. Podľa účelu využitia môžeme hračky rozdeliť do týchto kategórií:

 
Aký typ ľahu v kočíku je ideálny pre vaše dieťatko?

V súčasnej dobe sa mamičky častokrát môžu stretnúť s veľkou polemikou ohľadom korýtkového ležania a ležania s rovným ľahom v kočíkoch. Niekto je za, niekto proti, ostatní sa nevedia rozhodnúť. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli k tejto téme vyjadriť, keďže si myslíme, že by vám nejaký ten článok mohol pomôcť túto záhadu rozlúštiť.

 
Ako vybrať stoličku na jedenie, v ktorej vášmu drobčekovi

Dieťatko je pripravené papať z jedálenskej stoličky, keď sa dokáže posadiť samé a jesť pevné jedlo. Zvyčajne to býva medzi 4 a 6 mesiacom, a tak vám v tomto období odporúčame zaradiť jedálenskú stoličku ako interiérovú dekorácie vašej kuchyne. Pred jej kúpou sa však treba pripraviť a položiť si niekoľko dôležitých otázok. Ktoré sú to? To sa dozviete v tomto článku.

 
Retro kočíky sú späť! Čo je na nich tak pútavé?

To, čo bolo štýlové v minulosti, už nemusí byť aj dnes. Či už pôjde o oldies hudbu, čiernobiele filmy alebo zvoncové nohavice. Výnimkou sú však retro kočíky, o ktoré majú mamičky stále väčší a väčší záujem. Prečo sú tak “v kurze”? Dôvodov môžeme nájsť niekoľko:

 
Bezpečnosť na prvom mieste! Ako postupovať pri výbere tej správnej autosedačky?

Bezpečnosť na prvom mieste! Ako postupovať pri výbere tej správnej autosedačky?Autosedačka je jednou z najdôležitejších súčastí povinnej výbavy pre vaše dieťatko. Chráni ho, dodáva mu pocit bezpečia a taktiež pohodlia počas dlhých chvíľ jazdy v aute. Na čo sa teda treba zamerať pri jej výbere?

 
Európska norma ohľadom autosedačiek i-Size. O čo ide?

Segment detských potrieb sa neustále mení. Do platnosti prichádzajú nové normy a nariadenia, ktorým sa musia jednotliví výrobcovia prispôsobovať. Výnimkou nie sú ani autosedačky. Nová i-Size norma s názvom ECE R-129 totiž uvádza, že dieťatko vo veku 15 mesiacov a menej musí cestovať v autosedačke v pozícii proti smere jazdy. Takýto spôsob prepravy považujú mnohí experti, za ten najbezpečnejší.

 
2 detičky, jeden kočík? Žiaden problém – s kočíkom pre dvojičky to hravo zvládnete.

Kočík pre dvojičky je skvelým doplnkom v akejkoľvek domácnosti s viac ako jedným dieťatkom či už pôjde o dvojčatká alebo súrodencov rovesníkov.

Existuje veľa vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri jeho kúpe, od rozpočtu cez kvalitu až po funkcie a doplnky. Všetky tieto veci vám však môžu spôsobiť akurát tak bolesti hlavy, a preto sme pre vás pripravili tento článok, ktorý vám uľahčí výber toho ideálneho kočíka pre dvojičky. Určite máte mnoho otázok a možno aj obáv týkajúcich sa nákupu produktu tohto typu. Ako má byť veľký? Ktorý štýl? Aké funkcie budem potrebovať? Tento článok vás jednoznačne uvedie na správnu mieru, poďme teda na to!

 
Na čo si treba dávať pozor pri výbere športového kočíka?

Ak je vaše dieťatko už aktívnejšie, ležanie je preňho nuda a skôr by sa chcelo posadiť a vnímať pestrofarebný okolitý svet z iného uhľa, športový kočík je optimálnym riešením. Predstavuje vynikajúcu kombináciu, ktorá spája praktickosť a pohodlie. K jeho ďalším “praktickým črtám” patrí ultraľahkosť, kompaktnosť a univerzálnosť.

V našom minulom článku ste sa mohli dozvedieť zopár tipov, ktoré využijete pri výbere kočíka vo všeobecnosti. Dnes sa pozrieme na aké aspekty sa je potrebné zamerať pri kúpe toho športového.

 
5 tipov ako vybrať  ten najlepší kočík pre vaše dieťatko

Kočík patrí medzi jedny z najhodnotnejších vecí, ktoré budete musieť kúpiť pre svoju ratolesť. Z tohto dôvodu je nevyhnutné si spraviť dostatočne hlboký prieskum a zistiť potrebné informácie. Výber toho vhodného je skutočne neľahkou úlohou, a tak sme pre vás pripravili zopár tipov, vďaka ktorým ušetríte svoju drahocennú energiu a budete si môcť trocha odfúknuť.

 
Výbavička pre dieťa

Bábätko sa narodí čo nevidieť a vy chcete mať istotu, že máte všetko, čo budete po jeho príchode na svet potrebovať. Pripravili sme pre vás zoznam vecí, ktoré by vo výbavičke pre bábätko chýbať určite nemali!

 
Potreby do pôrodnice

Na čo všetko myslieť a čo určite nezabudnúť pri balení do pôrodnice? Aké veci bude potrebovať mamička a čo potom jej bábätko? Prinášame vám tento užitočný zoznam.

Každá nemocnica má iné požiadavky. Preto je dobré sa vopred informovať v pôrodnici, kde plánujete pôrod, čo všetko si treba priniesť.

 
Detská autosedačka

Detská autosedačka je bezpečnostný prvok slúžiaci k zvýšeniu bezpečnosti prepravy detí. V Európskej únii bola povinnosť použiť autosedačku od narodenia do 36 kg a do 150 cm výšky dieťaťa uzákonená nariadením 2003/20 / ES.

 
ISOFIX najbezpečnejší systém pre prepravu detí

ISOFIX je medzinárodný štandard (ISO 13216) ukotvenia detskej autosedačky. U systému ISOFIX sa detská autosedačka prepojí s konštrukciou vozidla pomocou pevných strmeňov, tie zapadajú do úchytiek pevne pripojených ku konštrukcii vozidla.

Výhodou systému ISOFIX je jednoduché a pevné ukotvenie sedačky vo vozidle. Kotevné body systému ISOFIX sú na krajných sedadlách vzadu. Systém ISOFIX pomáha spoľahlivým prepojením sedačky s vozidlom znížiť riziko zranenia detí v prípade nehody.

 
 
 
Reklamné okno
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia