Ako vybrať ten správny cumlík?

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako vybrať ten správny cumlík?

Ako vybrať ten správny cumlík?

Cumlík je aj napriek svojim malým rozmerom veľmi dôležitou súčasťou výbavičky pre vášho drobčeka. Umožňuje mu relaxáciu po náročnom dni a pokojný prechod do spinkacieho režimu. V dnešnom článku sa pozrieme, aké typy cumlíkov poznáme, na čo sa treba zamerať pri ich výbere a na podstatné atribúty, ktoré každý cumlík musí mať.

 

 

Z hľadiska tvaru poznáme typy cumlíkov guľaté, symetrické a anatomické (zrezané).

Z hľadiska materiálu latexové (do žlta) a silikónové (priehľadné bez farby). Latexový typ má príjemnejší povrch, silikónový má zas výhodu z hľadiska držania tvaru. Záleží od vašej preferencie pre ktorý sa rozhodnete, no platia určité všeobecné zásady, ktorých sa treba držať:

Vhodná veľkosť cumlíka

V závislosti od veku dieťatka sa odvíja aj veľkosť daného cumlíka. Poznáme členenie od 0 do 6 mesiacov, od 6 mesiacov do 18 mesiacov a od 18 mesiacov. Existuje však aj druhé členenie, ktoré je trocha odlišné. Prvá kategória je rovnaká 0 až 6 mesiacov, druhá je 6 až 12 mesiacov a posledná 12 až 36 mesiacov. Na obale každého cumlíka by mala byť spomenutá informácia o vhodnosti cumlíka z hľadiska veku.

Bezpečnosť a hygienický štandard

Správny cumlík by mal mať hygienicky testovaný a mať vysokú úroveň bezpečnosti. Tieto dve podmienky ľahko zabezpečíte výberom produktu, ktorý deklaruje splnenie prísnych noriem, čím výrobca dbá na jeho vysokú kvalitu.

Pravidelná kontrola a výmena cumlíka

Ak sa cumlík poškodí, je potrebné ho ihneď vymeniť za nový. Z dôvodu čo najväčšej bezpečnosti dieťatka ho pravidelne kontrolujte, či je v poriadku. Myslite však na to, že pri nákupe nového cumlíka je potrebné vždy zabezpečiť cumlík v identickom tvare, aký bol ten predchádzajúci. Týmto spôsobom ušetríte ratolesti aj sebe nejaké tie starosti.

Čistenie a starostlivosť o cumlíky

Z dôvodu čo najväčšej čistoty a bezpečnosti musí byť cumlík uchovávaný v bezpečnej uzatvárateľnej nádobke poprípade stačia aj hygienické krytky. Taktiež je potrebné myslieť na pravidelné sterilizovanie cumlíka.

Cumlík musí byť:

  • Označený značkou výrobcu (vrátane gumičky)
  • Správny cumlík by mal mať pribalený návod na použitie a sterilizáciu
  • Cumlík musí držať celý pevne pokope
  • Gumička z latexu by mala byť mäkká a elastická
  • Povrch karičky by mal byť čo možno najhladší a mať bezpečný charakter
  • Otvory na ventiláciu sú taktiež veľmi dôležité
 
 
 
Reklamné okno
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia