Kompletná výbavička pre mamičku a jej dieťatko - na čo všetko treba myslieť?

Kategórie
 
 
 
 

Kompletná výbavička pre mamičku a jej dieťatko - na čo všetko treba myslieť?

Náš dnešný článok sa bude venovať veľmi dôležitej téme - súhrnu všetkých potrebných vecí pre budúce mamičky a ich očakávané prírastky do rodinky. Sme presvedčení, že nejaký zoznam už máte isto pripravený, no máte tam isto všetko, čo bude treba? Ideme na to!

 

Jednotlivé potreby si rozdelíme podľa zamerania na dve veľké skupiny:

  1. výbavičku pre bábätko
  2. výbavičku pre mamičku

 

Začneme s prvou hlavnou kategóriou - výbavičkou pre mamičky:

1. Ako prvú vec budete isto potrebovať niečo pohodlné na seba. Odporúčame aspoň 2 kusy tehotenských nohavíc, v ktorých sa budete cítiť dobre, 2 kusy praktických podprseniek na dojčenie, s ktorými budete dojčiť jedna radosť, a taktiež určite nezabudnite na jednorázové nohavičky.

2. Myslite taktiež na vložky z buničiny a vložky do podprsenky. Na bradavky sa vám zíde lanolínový krém a taktiež určite nepohrdnete krémom proti striám.  

3. Odporúčame taktiež nejaký mäkký vankúš, ktorý využijete pri prípadnom šlofíku alebo dojčení malého bubíka.

4. Gymnastická alebo fit lopta sa zas zíde pri nejakej tej aktivite.

5. Ako doplnky odporúčame systém na odstránenie plochých bradaviek. Taktiež určite efektívne využijete aj pás do auta pre tehotné.

Pokračujeme s druhou hlavnou kategóriou - výbavičkou pre bábätko.

Rozdelíme si ju do jednotlivých častí podľa účelu využitia: 1.Oblečenie, 2. Kúpanie, 3.Hygiena, 4.Spinkanie, 5.Kŕmenie a 6.Cestovanie.

Oblečenie

Divili by ste sa, koľko oblečenia bude váš drobček potrebovať: 3 zavinovačky s obliečkami, 3x overal na spinkanie - v rôznych veľkostiach, 4x body krátky rukáv č.56 až 62, 4x body dlhý rukáv č.56 až 62, 3x nohavice dole s ťapkami alebo tepláčiky, 3x denné čiapočky, 2x teplé čiapočky, teplé rukavičky, 2x rukavičky proti poškriabaniu, 3-5x látkových topánočiek, 2-3x ponožiek, 3x pančušky na zimu, teplejšiu teplákovú súpravu, vychádzkové nohavice a svetrík, teplý overal v zime, 3-5x dupačiek, 5x košieľok a 5x látkových podbradníkov.

Kúpanie

Na zábavné kupkanie drobčeka plné čvachtania budete potrebovať: vaničku alebo vedro, prebaľovaciu podložku/pult, teplomer do vody, 2x osušky froté, 2x osušky plienkové 90x100 cm, žinku a komfortné lehátko do vaničky.


Hygiena

Hygiena je dôležitá a to platí taktiež aj pre dieťatko. Pre vašu malú ratolesť budete potrebovať: jednorázové plienky, 30 až 50 kusov látkových plienok o rozmere 80x80cm, hrebienok/kefu na vlásky, nožničky, vlhčené obrúsky, jednorázové podložky na prebaľovanie, teplomer, odsávačku do nošteka, masť na zadoček, prací prášok pre deti bez dráždivých chemikálií, mydlo a šampón pre deti ideálne v bio kvalite, kvalitný prírodný krém na tváričku do zimných mesiacov, vatové tampóny do ušiek, kôš na plienky a vatové tampóny na umývanie očičiek.


Spinkanie

Pre zdravé spinkanie budete potrebovať: postieľku a matrac, 2 kusy obliečok, 2 plachty, podložku do postieľky proti precikaniu, fleecovú deku a zavinovačku. Pre každý prípad taktiež odporúčame monitor dychu.


Kŕmenie

Dojčenie si vyžaduje mnohých praktických pomocníkov medzi ktoré patrí: odsávačka mlieka s masážnou vložkou pre čo možno najväčšie pohodlie plus chránič na bradavky, sterilizátor a ohrievač pre bezpečné a tepelne správne mliečko, dojčenské fľaše z nezávadného materiálu, poháriky na mliečko, kefa na fľaše pre ich jednoduché čistenie, cumlík pre spokojné chvíle ideálne s praktickou retiazkou, podbradník chrániaci pred “zabrindaním” od rôznych dobrôt, dojčenská voda pre malé smädné hrdielko, lyžičky a stolička na kŕmenie pre komfort na vysokej úrovni.


Cestovanie

Na všakovaké pekné výlety budete potrebovať kvalitný kočík, bezpečnú autosedačku a cyklosedačku, no netreba zabúdať aj na nejakú tú pohodlnú klokanku.

Tak mamičky a máme to za sebou! Možno sa vám z tohto zoznamu bude trocha krútiť hlava, no obsahuje všetko, čo sa vám na ceste životom s vaším dieťatkom určite bude hodiť.


 

 
 
 
Reklamné okno
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia