Všetky AKCIE na jednom mieste nájdeš TU

Doručenie cez Packetu len 3€
na výdajné miesta a Z-boxy v SR a ČR


Ide sa na dovolenku s dieťatkom letecky - na čo treba myslieť?

 
 

Cestovanie s drobčekom lietadlom? Žiaden problém! V dnešnom článku sa pozrieme na tipy, ktoré sa vám určite zídu a vďaka nim pôjde všetko ako po masle. Poďme teda na to!

1.Prejdite si, či máte všetky doklady

Pre dieťatko vo všeobecnosti potrebujete mať pripravený platný cestovný pas, no v závislosti od špecifík danej krajiny, budete pri cestovaní do cudziny možno taktiež potrebovať víza alebo iný druh dokladov.

2.Zistite podmienky prepravy vášho kočíka

Pri kontrole platnosti leteniek sa spýtajte, kde vám môžu uskladniť kočík počas letu a kde si ho následne budete môcť vyzdvihnúť. Existujú rôzne varianty, ktoré sú determinované viacerými faktormi ako napríklad typ letiska, letu, no taktiež to závisí od toho, s akou leteckou spoločnosť budete cestovať.

3.Príprava pred letom

Mali by ste uspokojiť svoj žalúdok, navštíviť toaletu pre každý prípad, skontrolovať stav plienky dieťatka a zohnať niečo pod zub a na pitie. Vlhčené obrúsky sa oplatí mať taktiež vždy po ruke.

4.Zabezpečte bezproblémové vzlietanie a pristávanie

Detičky majú v uškách malé Eustachové trubice, sú iné anatomicky, čo súvisí s rozdielnym tlakom ako u dospelých. Zvyčajné nepríjemnosti spôsobené tlakom v uškách však viete vyriešiť tak, že vaša ratolesť bude niečo prežúvať alebo cumľať - variabilita je veľká.

5.Myslite na primerané oblečenie

Počas letu sa teplota v lietadle môže veľmi rapídne meniť. Vyhnite sa preto typom oblečenia, ktoré sa ťažko vyzliekajú ako napr. tie so zipsom a gombíkmi. Klíma v lietadle môže byť taktiež veľmi nepríjemná. Nezabudnite preto so sebou zobrať vhodné mikiny a ponožky, pre prípady, keď sa vaša ratolesť bude potrebovať zababušiť. Plus taktiež so sebou prineste obľúbenú deku Vášho zlatúšika, bude mu počas letu pripomínať domov.

6.Cestu si treba spríjemniť

Nezabudnite na nejakú tú obľúbenú rozprávku, plyšáka a pohodlný vankúšik pre čo najväčšiu zábavu v čo možno najväčšom komforte.