Oslávte s nami Deň detí!
ZĽAVA 15%
na všetky* hračky, odrážadlá, trojkolky a kolobežky!

Použi kód: dendeti

Nosenie dieťatka v ergonomickom nosiči

 
 V našom dnešnom článku sa budeme venovať aktuálne pomerne dosť riešenej téme - ergonomickým nosičom. Pozrieme sa s akými výhodami a nevýhodami sú spájané a na aké atribúty sa je potrebné zamerať pri ich kúpe.

Niektorí rodičia si potrpia na prenášanie dieťatka v ergonomickom nosiči, namiesto kočíka alebo autosedačky. Ich princíp spočíva v tom, že drobček je zavesený na vašom tele bez toho, aby ste ho museli držať. Vy sa tak môžete bez akýchkoľvek problémov venovať všetkému čo potrebujete a ratolesť môže súčasne spokojne oddychovať.


 

Medzi prednosti ergonomických nosičov je považovaná ich schopnosť upokojiť príliš živé dieťatko, dieťatko cíti s rodičom väčšie spojenie a niektoré sofistikované typy na trhu sú vyvinuté tak, aby počas nosenia šetrili vaše plecia a chrbát a prenášali väčšinu váhy dieťatka na vaše boky.

Medzi ich úskalia patrí to, že niektoré ergonomické nosiče neumožňujú kojiť vaše dieťatko simultánne počas nosenia. Taktiež sú rôzne dohady ohľadom potenciálneho zdravotného rizika, ktoré vzniká pri tlaku na boky dieťatka. Táto komplikácia sa môže udiať, ak je nezdravá pozícia udržiavaná dlhšiu dobu. Taktiež ergonomické nosiče nie sú vhodné pre dieťatka vo vyššom veku a s príliš veľkou váhou.

Na čo sa treba zameriavať pri ich kúpe?

Pohodlie

Hľadajte dobre vystuženú, pevnú látku, v ktorej sa dokáže váha dieťatka rozložiť rovnomerne a bude šetriť vaše ramená, krk a horný chrbát. Pri ergonomických nosičoch sa pozerajte po takých, ktoré budú dostatočné široké pre nohy dieťatka. Týmto spôsobom predídete tlaku na malé stehienka, ktoré by mohli spôsobovať diskomfort. Taktiež je podstatné, aby mal vystuženú opierku na hlavičku, ktorá podporí hlavu a krk počas prípadného šlofíka.

Pevnosť

Pri ergonomických nosičoch sa uistite, že sedadielko a popruhy budú dostatočne pevné, a tým pádom bezpečné pre vašu ratolesť. Celý nosič by mal mať dobrú výdrž a byť funkčne spôsobilý.

Ľahká ovládateľnosť

Obsluha ergonomického nosiča by mala byť uskutočniteľná doslova “jednou rukou”. Bez väčšej námahy by sa mal dať dole a nasadiť a taktiež by mal umožňovať jednoduché vloženie dieťatka dnu a zas von.

Vhodnosť na kojenie

Treba zvážiť či chcete využívať ergonomický nosič aj na kojenie.

Zameranie na počasie

Je potrebné myslieť na to, že tmavé farby sa vedia rozpáliť a v letných mesiacoch by bolo taktiež vhodné zvoliť ergonomický nosič vyrobený z tenšej tkaniny.

Čistiteľnosť

Keďže sú detičky špinďúri, ergonomický nosič by sa mal dať oprať v pračke bez akýchkoľvek problémov.