Smart Kid Belt detská pás

Kód: 41726
Vernostná zľava
Neohodnotené
39,90 €
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Našli ste lepšiu cenu?

Našli ste lepšiu cenu na SLOVENSKOM e-shope?

Nevypĺňajte toto pole:

Podrobný popis

Smart Kid Belt je bezpečnostný pás do auta šitý na mieru deťom. Je plnohodnotnou alternatívou k detskej sedačke, avšak je menší a skladnejší, váži len 120g, je oveľa lacnejší a môžete ho použiť v akomkoľvek aute. Vďaka jeho kompaktnosti môžete na zadných sedačkách pohodlne voziť dokonca aj 3 deti. Systém jednoducho prispôsobí klasický bezpečnostný pás výške dieťaťa, takže môže sedieť rovnako bezpečne ako dospelý.

Z autosedačky dieťa rýchlo vyrastie, no z nášho zádržného systému nie. Vďaka jeho jednoduchej nastaviteľnosti je Smart Kid Belt vhodný pre deti od 4 až do 12 rokov (hodí sa však aj pre dospelých menšieho vzrastu). Jeho kvalitu a bezpečnosť potvrdzujú aj nezávislé autority v EÚ, ktoré vykonávajú crash testy. Ďalšou nespornou výhodou tohto detského pásu do auta je tiež jeho minimálny negatívny dopad na prírodu, a to vďaka minimu použitých materiálov.

Spoľahlivosť overená crashtestami

Smart Kid Belt sme testovali nezávisle v dvoch crash test inštitúciách v EÚ a výsledky dopadli výborne. Zádržný systém je rovnako bezpečný ako kvalitná detská autosedačka. Pri testoch sme simulovali náraz, pri ktorom vzniklo preťaženie až 55 G. Smart Kid Belt však tento tlak dokázal rozložiť, takže pri meraní neprekročil 40 G - na svojich cestách tak môžete zostať úplne pokojní.

Homologizácia

Homologované pre použitie na území EÚ podľa predpisu EHK OSN č. 44 verzie 04 (E20 44R-04 4013) pre skupinu II. a III., tj. pre deti od 15 do 36 kg alebo do výšky 150 cm (uvedené tiež na štítku produktu) ako alternatíva k autosedačke.

Bude rásť s vaším potomkom

Z autosedačky dieťa rýchlo vyrastie, z nášho záchytného systému nie. Vďaka jeho jednoduchej nastaviteľnosti je Smart Kid Belt vhodný pre deti od 4 až do 12 rokov. A potom? Potom už dieťa žiadnu dodatočnú ochranu nepotrebuje. Ideálna hmotnosť dieťaťa pre používanie pásu je medzi 15 a 36 kilogramami.

Vrecková veľkosť vám uľahčí život

Zádržný systém Smart Kid Belt váži iba 120 gramov a je tou najpohodlnejšou variantou, ako bezpečne voziť deti v aute. Vďaka svojej skladnosti sa vám vojde do batohu, tašky aj kabelky. Smart Kid Belt tak ľahko požičiate priateľom, ktorí vaše dieťa vyzdvihujú zo školy alebo ho použijete pri návrate taxíkom z oslavy.

Viac miesta na zadných sedadlách

Smart Kid Belt nezaberá žiadne miesto naviac. Aj do menšieho auta sa tak pohodlne dozadu vojdú až tri deti - všetky navyše pripútate raz-dva. Rodinné výlety vás bez zdĺhavého zapínania pásu budú baviť zase o trochu viac.

Funguje v každom aute

Kde sú bezpečnostné pásy, môže byť aj Smart Kid Belt. Jeho univerzálnosť oceníte v každom aute, pretože nemusíte riešiť, či sa doň zmestí veľká autosedačka. Náš systém tiež nijako neničí ani neopotrebováva sedadlá.

Plastami zbytočne neplytváme

Malé rozmery Smart Kid Beltu nám zefektívňujú logistiku a minimalizujú spotrebu plastov, ktoré na výrobu potrebujeme. Takto znižujeme náš negatívny dopad na prírodu.

Jednoduchá inštalácia

1) Pripevnite spodnú sponu

Pripevnite spodnú sponu Smart Kid Belt k automobilovému pásu. Čím nižšie, tým lepšie - ideálne je pripnúť ju priamo na miesto, kde pás vystupuje zo sedadla. Potom posaďte dieťa na zadné sedadlo a nechajte ho oprieť sa. Následne zapnite klasický bezpečnostný pás.

2) Upravte dĺžku detského pásu

Po pripevnení spodnej spony nastavte dĺžku pásu Smart Kid Belt pomocou posuvného jazdca. Vďaka tejto flexibilnej vlastnosti pás doslova porastie s vaším potomkom.
Horná fixačná spona by mala byť 5 centimetrov (3 prsty) nad ramenom dieťaťa.

3) Upevnite hornú sponu

V momente, kedy už máte nastavenú správnu dĺžku detského pásu, stačí na bezpečnostný pás prichytiť hornú upevňovaciu sponu. Dieťa by sponu malo mať zhruba medzi pažou a krkom. Vďaka upravenej výške teraz bezpečnostný pás dieťa fixuje správnym spôsobom. Užite si výlet!

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: