2 detičky, jeden kočík? Žiaden problém – s kočíkom pre dvojičky to hravo zvládnete.

 
 

Kočík pre dvojičky je skvelým doplnkom v akejkoľvek domácnosti s viac ako jedným dieťatkom či už pôjde o dvojčatká alebo súrodencov rovesníkov.

Existuje veľa vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri jeho kúpe, od rozpočtu cez kvalitu až po funkcie a doplnky. Všetky tieto veci vám však môžu spôsobiť akurát tak bolesti hlavy, a preto sme pre vás pripravili tento článok, ktorý vám uľahčí výber toho ideálneho kočíka pre dvojičky. Určite máte mnoho otázok a možno aj obáv týkajúcich sa nákupu produktu tohto typu. Ako má byť veľký? Ktorý štýl? Aké funkcie budem potrebovať? Tento článok vás jednoznačne uvedie na správnu mieru, poďme teda na to!

Typy kočíkov pre dvojičky

Existujú dva základné typy kočíkov pre dvojičky, tie, ktoré majú sedadlá vedľa seba a tie, ktoré za sebou. Oba typy majú samozrejme svoje výhody aj nevýhody. Výber toho vhodného pre vás závisí od dvoch faktorov - potreby vašich detí a vašej preferencie.

Typ so sedadlami vedľa seba ponúka zvyčajne rovnaký zážitok pre oboch malých cestujúcich. Obidva majú rovnaké veľkosti sedadiel, možnosti sklápania a ochranu pred vonkajšími elementmi. Kočíky so sedadlami vedľa seba sú pomerne široké a je ťažšie s nimi prechádzať úzkymi priestormi a niektorými dverami. Častokrát môžu byť trochu ťažké na zdvíhanie a priestorovo problematické na ukladanie.

Modely, ktoré majú jedno sedadlo umiestnené za druhým sa nazývajú inline alebo kočíky pre dvojičky s tandémovým sedením. Benefitom tohto štýlu je to, že sa lepšie hodí v úzkych priestoroch vzhľadom na menšiu šírku.

K ďalším doplnkovým typom kočíkov pre dvojičky patria tie, ktoré sú uspôsobené na ťažšie terény a šport. Ak chcete zostať fit a zároveň sa plnohodnotne venovať svojim dvojčatkám, tento druh kočíkov vám skutočne ulahodí. Tieto modely sa dokážu prispôsobiť rôznym podmienkam, od nečistých povrchov cez dlažobné kamene až po piesčité cesty. Väčšina terénnych kočíkov je vybavená 3-kolesovými konfiguráciami s jedným kolesom vpredu, ktoré sa dá zablokovať na mieste a dvoma kolesami vzadu. Toto rozloženie pomáha stabilizovať kočík na hrboľatých povrchoch.

Existujú taktiež golfové kočíky pre dvojičky. Tieto kočíky sú hmotnostne najľahším typom kočíkov pre dvojičky. Sú určené na kratšie pohodové výlety a sú ľahko skladateľné pri cestovaní akýmkoľvek dopravným prostriedkom. Nevýhodou je zlá adaptácia na nerovné terény, ktoré by mohli pre dieťatko znamenať nebezpečenstvo úrazu. Nie sú taktiež určené pre drobčekov do šiestich mesiacov.

Zopár tipov na doplnky kočíka pre dvojičky

1.tip - Mali by ste nájsť kočík, ktorý bude môcť efektívne chrániť vaše dvojčatká pred nežiaducimi vplyvmi okolitého prostredia. Ochrana pred slnkom, dažďom, vetrom a ďalšími externými prvkami je nevyhnutnosťou pre vašich dvoch malých drobčekov. Deti majú totiž na začiatku svojho života malú prirodzenú ochranu pred rôznymi chorobnými útočníkmi ako napríklad vírusmi, baktériami a plesňami. Taktiež je dôležité poznamenať, aby ste v teplých mesiacoch nezakrývali dvojčatká s prikrývkou alebo ťažkým materiálom v záujme chrániť ich pred slnečnými lúčmi. Môže to totiž vytvoriť viac tepla pod prikrývkou a viesť k prehriatiu telíčok vašich ratolestí. Z tohto dôvodu sa radšej oplatí zakúpiť vzdušnú slnečnú clonu, ktorú v prípade potreby môžete dať dole.

2.tip - Hľadajte kočíky, ktoré majú odkladný priestor. Častokrát vaše dve malé ratolesti budú chcieť alebo potrebovať niečo, čo jednoducho rozmerovo nemôžete uskladniť bežne vo vreckách. V týchto chvíľach jednoznačne oceníte nejaký ten doplnkový úložný priestor. Môžete v ňom uschovať plienky, fľašky alebo niečo pod zub, keď budú vaši bubíci hladní.

3.tip – Poobhliadnite sa po kočíku, ktorý je možné sklopiť do horizontálnej polohy, výhodou je taktiež nastaviteľná opierka chrbta. Takýto kočík je obzvlášť dôležitý pre maličké dvojčatká, ktoré by nemali sedieť dlhšiu dobu.

Tak a máme to za sebou, ani to nebolelo. Dúfame, že vám náš článok pomôže pri hľadaní toho ideálneho kamaráta s kolieskami pre vaše milované dvojčatká.