Všetky AKCIE na jednom mieste nájdeš TU

Doručenie cez Packetu len 3€
na výdajné miesta a Z-boxy v SR a ČR


5 tipov ako vybrať ten najlepší kočík pre vaše dieťatko

 
 

Kočík patrí medzi jedny z najhodnotnejších vecí, ktoré budete musieť kúpiť pre svoju ratolesť. Z tohto dôvodu je nevyhnutné si spraviť dostatočne hlboký prieskum a zistiť potrebné informácie. Výber toho vhodného je skutočne neľahkou úlohou, a tak sme pre vás pripravili zopár tipov, vďaka ktorým ušetríte svoju drahocennú energiu a budete si môcť trocha odfúknuť.

1.tip - pri akých podmienkach sa dá využiť?

Prvá vec, ktorú treba zvážiť, je spôsob akým budete používať svoj kočík. Či s ním budete jazdiť po ľahkom alebo drsnejšom povrchu, či s ním plánujete často cestovať napríklad lietadlom, alebo či bude slúžiť hlavne ako elegantný módny doplnok vás a vášho dieťatka.

2.tip - ako je na tom so skladaním?

Je možné ho zložiť a rozložiť doslova “jedným ťahom”? Ak áno, určite by ho bolo vhodné zaradiť do vášho užšieho zoznamu. Táto funkcia je totiž jednou z tých najdôležitejších pre praktické a pohodlné využívanie príbytku vášho dieťatka na kolesách.

3.tip - je dostatočne športový?

Ak ste aktívny typ ženy, športový kočík je pre vás ideálnym riešením. Typy športových kočíkov poznáme dva - tie so stacionárnymi kolesami (ktorých je na trhu minimum) a tie s otočnými (všetky ostatné). Ak plánujete s vaším kočíkom napríklad svižnú turistiku, potom by ste si mali vybrať ten so stacionárnymi kolesami, otočné kolesá zas využije pri manévrovaní rušnými ulicami. Prepracované športové kočíky vo vyššej cenovej kategórii majú v súčasnosti taktiež aj praktickú ručnú brzdu. V neposlednom rade by správny športový kočík mal ponúkať vynikajúcu plynulú jazdu ako pre vaše dieťatko, tak aj pre vás mamičky.

4.tip - je vhodný aj pre dvojičky?

Kočíky pre dvojičky sú uspôsobené tak, aby dve detičky mohli sedieť, či už vedľa seba alebo za sebou. Z dôvodu sofistikovanosti väčšina kočíkov v tejto dobe ponúka možnosť dvoch miest na jednom kočíku, čo ocení každá mamička s dvoma malými zlatíčkami.

5.tip - má kočík dostatok odkladného priestoru pre príslušenstvo alebo malý nákup?

Táto funkcia vás jednoznačne poteší, keď už nemáte kam odložiť časti vášho nákupu a máte doslova plné ruky. Poprípade výborne poslúži aj počas premenlivého počasia, keďže si do odkladného priestoru môžete odložiť prebytočné oblečenie napr. váš kabát. Praktickým doplnkom je taktiež aj držiak na poháre, niektoré kočíky ho majú priamo integrovaný alebo ho je možné dokúpiť ako príslušenstvo.

Medzi ďalšie otázky, ktoré je dôležité si položiť, patria tieto:

  • Vôjde sa do kufra môjho auta?
  • Bude môžné ho uskladniť doma?
  • Existuje možnosť, využiť ho aj pri prípadnom druhom dieťatku?
  • Zahŕňajú funkcionality otočenie dieťatka v smere jazdy a opačne v smere k mamičke?

Ako vidíte, je potrebné sa zamyslieť, aký typ kočíka by sa hodil priamo k vám, či už z hľadiska preferenčných funkcií alebo vášho životného štýlu. Správny kočik by mal totiž život vášho dieťatka zjednodušiť, spraviť ho menej stresujúcim a o to viac bezpečnejším a pohodlnejším. Držíme palce pri výbere!