Všetky AKCIE na jednom mieste nájdeš TU

Doručenie cez Packetu len 3€
na výdajné miesta a Z-boxy v SR a ČR


Európska norma ohľadom autosedačiek i-Size. O čo ide?

 
 

Segment detských potrieb sa neustále mení. Do platnosti prichádzajú nové normy a nariadenia, ktorým sa musia jednotliví výrobcovia prispôsobovať. Výnimkou nie sú ani autosedačky. Nová i-Size norma s názvom ECE R-129 totiž uvádza, že dieťatko vo veku 15 mesiacov a menej musí cestovať v autosedačke v pozícii proti smere jazdy. Takýto spôsob prepravy považujú mnohí experti, za ten najbezpečnejší.

Táto norma taktiež rozdeľuje autosedačky podľa telesnej výšky dieťatka. Staršia norma, ktorá mala označenie 44/04, rozdeľovala autosedačky podľa telesnej hmotnosti. Kategórie boli rôzne: od narodenia do 13kg, do 18kg, do 25kg, od 9 do 18 kg, od 9 do 25kg, od 9 do 36kg a taktiež od 15 do 36kg.

Ako môžete vidieť, variabilita autosedačiek podľa hmotnosti bola rozsiahla. Po novom musí byť autosedačka vhodná pre detičky od narodenia do ich výšky 105cm. Taktiež musí byť vybavená isofixom, mať vnútorné viacbodové bezpečnostné pásy, spĺňať predpísané crash testy (vrátane testov pri bočnom náraze) a jej maximálna hmotnosť spolu s dieťatkom by mala byť 33kg.

Vysoká miera bezpečnosti patrí medzi tie najdôležitejšie podmienky, ktoré by mali spĺňať jednotlivé produkty v segmente detských potrieb. Je skutočne veľmi príjemné a doslova až upokojujúce zistiť, že v tejto oblasti sa na výrobcov kladú stále prísnejšie a prísnejšie regulácie, ktoré zabezpečia vášmu dieťatku maximálnu ochranu, ktorú si zaslúži.

Tak čo mamičky, máte už svoju vysnívanú autosedačku? Ak nie, pri výbere vám môže pomôcť náš budúci článok, v ktorom sa zameriame na dôležité oblasti, ktoré sa oplatí vziať pri jej kúpe v úvahu.