Všetky AKCIE na jednom mieste nájdeš TU

Doručenie cez Packetu len 3€
na výdajné miesta a Z-boxy v SR a ČR


Mamičky pozor! Akú výbavu si treba vziať so sebou do pôrodnice?

 
 

Čerstvé mamičky to určite poznajú, stres pred príchodom do nemocnice sa zrejme nedá prirovnať k ničomu, zvlášť keď sa jedná o prvý prírastok do rodinky. V tomto článku vám presne povieme, čo treba zahrnúť do vašej výbavy tak, aby vás v pôrodnici neprekvapilo doslova nič.

1.pohodlné oblečenie, v ktorom sa vám bude dobre spať

Mnohé mamičky predsa len dajú prednosť vlastnému oblečeniu, v ktorom sa cítia dobre pred tým nemocničným. Taktiež netreba zabúdať na pár príjemných papučiek alebo žabiek. Tvrdú obuv neodporúčame z dôvodu potenciálnych opuchnutých nôh po pôrode.

2.nejaká tá technika na pekné spomienky

Spomienky na váš pobyt v nemocnici môžu byť trocha rozmazané, a tak sa oplatí priniesť so sebou fotoaparát alebo kameru, ktoré všetky tieto krásne chvíle zaznamenajú. Človek však musí byť prezieravý a pre istotu so sebou priniesť aj extra baterky!

3.toaletné potreby sú úplnou samozrejmosťou

Medzi pripravenou čatou pomôcok jednoznačne nesmie chýbať praktická kefa, zubná kefka, pasta, ústna voda, šampón, sprchový gél, hydratačný krém, pleťová voda, vlastný toaletný papier a samozrejme make-up. Chcete byť predsa pri návšteve svojimi rodinnými príslušníkmi čačanou mamičkou.

4.niečo na zabavenie

Je dosť pravdepodobné, že sa počas dlhých chvíľ v pôrodnici budete aj nudiť. Hodí sa tým pádom mať pri sebe svoje obľúbené knihy, časopisy, mp3 prehrávač na počúvanie hudby, ktorú preferujete, kindle a možno aj notebook na nejaký ten film.

5.pomocník na spanie sa určite zíde

Síce sa hovorí, aby ste spali, keď spí vaše dieťatko, no nie je to vždy také jednoduché. Oplatí sa preto priniesť so sebou svoj otestovaný vankúš, masku na oči pre pokojný spánok a nejakú tú deku, ktorá vás zahreje kedykoľvek to budete potrebovať.

6.niečo pod zub pre prázdne bruško

Vzhľadom na to, že nemocnice neposkytujú zrovna príliš chutné kuchynské výtvory, oplatí sa mať so sebou zbalenú obľúbenú dobrotu z domu. Z dôvodu jednoduchého prenosu sú ideálne nejaké výživné tyčinky alebo ovocie.

7.pomôcky na praktické dojčenie

V prípade, že plánujete dojčiť, tieto veci vám zaručia optimálny začiatok. Vo vašej výbave jednoznačne nesmie chýbať lanolínový krém, kojenecká podprsenka a prsné chrániče.

8.oblečenie pre novorodeniatko na oháknutie

Mamičky by si mali so sebou pre svojho drobčeka priniesť viac ako jeden “outfit” a pre každý prípad aj v rôznych veľkostiach.

9.extra spodná bielizeň

Nezabudnite na nejaké tie extra páry spodnej bielizne a taktiež hygienické vložky.

10.detské potreby

Určite myslite na nejaké tie dudlíky a praktický detský pilník na nechty, aby sa dieťatko náhodou nepoškriabalo.

11.uteráky

Vlastné uteráky so sebou vám dajú lepší pocit pohodlia ako tie nemocničné.

Spomínané veci vám jednoznačne spríjemnia váš pobyt v nemocnici, preto zoznam odporúčame skontrolovať aj viackrát, nech máte ako budúca hrdá mamička so sebou všetko čo budete potrebovať.