Na čo si treba dávať pozor pri výbere športového kočíka?

 
 

Ak je vaše dieťatko už aktívnejšie, ležanie je preňho nuda a skôr by sa chcelo posadiť a vnímať pestrofarebný okolitý svet z iného uhľa, športový kočík je optimálnym riešením. Predstavuje vynikajúcu kombináciu, ktorá spája praktickosť a pohodlie. K jeho ďalším “praktickým črtám” patrí ultraľahkosť, kompaktnosť a univerzálnosť.

V našom minulom článku ste sa mohli dozvedieť zopár tipov, ktoré využijete pri výbere kočíka vo všeobecnosti. Dnes sa pozrieme na aké aspekty sa je potrebné zamerať pri kúpe toho športového.

Vhodnosť pre vek bábätka

Športový kočík je vhodný pre detičky od 6 mesiacov, ktoré sú schopné samé sedieť. Treba však myslieť na to, že v tomto prípade je dôležitá aj opierka, ktorá by sa mala dať sklopiť do horizontálnejšej polohy. Ak by ste ho však chceli využívať od narodenia dieťatka, tak len s hlbokou vaničkou z dôvodu správneho vývoja chrbtice dieťatka, poprípade s vložnou taškou, ktorá predstavuje tzv. „mäkkú vaničku“.

Vhodnosť pre váhu dieťatka

Nosnosť športových kočíkov je maximálne 15 kilogramov. Pri väčšom dieťatku je taktiež dôležité si overiť ich priestrannosť z hľadiska rozmerov.

Bezpečnosť

V prípade športového kočíka by mali byť bezpečnostné pásy samozrejmosťou, ideálne 5-bodové, tie sú najbezpečnejšie. Mali by byť uspôsobené tak, aby sa jednoduchým spôsobom dali nastaviť podľa veľkosti dieťatka.

Odkladný priestor

Taktiež je dôležité hľadať športový kočík s odkladným priestorom v podobe nákupného košíka, ktorý bude objemovo zodpovedať vašim potrebám.

Praktické funkcie

Z hľadiska efektívnosti si odporúčame najskôr spraviť prieskum rôznych značiek a vybrať si produkt tej, ktorá ponúka funkcie podľa vášho gusta. Treba zvážiť či chcete aby mal kočík možnosť reverzného sedenia - otočná sedačka v smere aj proti smeru jazdy.

Využiteľné doplnky

Medzi doplnky, ktoré sa vám nepochybne zídu patria tieto:

  • polstrovanie vnútra kočíka z dôvodu maximálneho komfortu
  • strieška, ktorá ochráni tváričku drobčeka pred nepríjemnými lúčmi
  • sofistikované odvetrávanie, ktoré bude na nezaplatenie v horúcich letných mesiacoch
  • kvalitné prevedenie koliesok zaručujúce jednoduchú manipuláciu a ničím nerušenú jazdu
  • praktický nánožník

“Šporťák” je typ kočíka, ktorý vám bude slúžiť nejaký ten “piatok”. Z tohto dôvodu by výber toho pravého mal byť sprevádzaný uváženými krokmi, ktoré vám zaručia ideálnu kúpu. Dúfame, že tento článok vás k nej dovedie, držíme vám palce!