Všetky AKCIE na jednom mieste nájdeš TU

Doručenie cez Packetu len 3€
na výdajné miesta a Z-boxy v SR a ČR


Ako bojovať so suchou pokožkou ratolesti počas chladného počasia?

 
 

Chladné počasie dokáže veľmi silno vplývať na jemnú pokožku vášho malého drobčeka. V dnešnom článku sa pozrieme, ako ju počas tohto obdobia chrániť a pravidelne sa o ňu starať.

 

Hlavné tipy

Malé detičky sú veľmi citlivé na zmenu teplôt, treba sa preto pred odchodom z domu vždy uistiť, či bubíkovi nie je príliš zima alebo teplo. Ak je príliš naobliekaný, môže mu to kvôli zablokovaným potným žľazám vyvolať ekzém z prehriatia. Tento potenciálny problém sa dá vyriešiť použitím vrstiev oblečenia, ktoré dýchajú. Ak by sa však náhodou ekzém vyskytol, do pár dní by mal byť fuč.

Netreba zabúdať ani na popraskané pery. Detské pery sú takmer stále vlhké a to môže spôsobiť narušenie ich vrchnej ochrannej vrstvy. Po tom čo sa poruší, pery sú veľmi citlivé na chlad a veterné počasie. Vyriešiť to vieme použitím prírodného balzamu. Vďaka nemu sa na nich vytvorí ochranná bariéra, ktorá len tak niečo z okolitého prostredia neprepustí.

Ľahká forma omrzlín sa prejavuje začervenaním a citlivou jemnou pokožkou. Na mrazy doplácajú najmä odhalené časti ako prstíky a pätičky. Keď je ratolesti zima, prirodzenou reakciou tela sa pošle menej krvi do okrajových častí, keďže centrálna časť s orgánmi si prioritne drží teplo. Myslite preto na palčáky a čiapku. V poriadnych mrazoch by ste vonku určite nemali zostať príliš dlho. Váš kočík by mal byť taktiež vybavený ochranným prvkom proti vetru.

Vplyvom silného vetru môžu dieťatku vzniknúť červené líčka. Sú prejavom suchej pokožky, ktorá sa zapálila. Použite prírodný zvlhčovač na oblasť líčok a vyhýbajte sa príliš divokému počasiu.  

Slniečko v zime, najmä na horách, má určité hodnoty UV žiarenia. Vyzbrojte sa preto prírodným olejom alebo prírodným krémom na opaľovanie. SPF by malo byť na úrovni 30 a vyššie.

Na šúpanie pokožky hlavy, ktoré je spôsobené prehnanou aktivitou mazových žliaz určite zaberie starý známy olivový olej. Šupkanie by však samé malo odísť po tom, čo dieťatko dovŕši 6 až 8 mesiacov.

Doplnkové tipy na doma

V čase keď vanička prichádza na scénu, myslite na hýčkanie pokožky vášho dieťatka. Použite prírodný zvlhčovač do 2 minút od skončenia kupkania.

Pokožka ratolesti v oblasti riťky je veľmi náchylná na podráždenie. Mali by ste často pozerať stav plienky, niekedy dieťatko úplne vyzliecť, nech sa pokožka nadýcha. Taktiež kontrolujte, či plienočka nie je príliš tesná.