Oslávte s nami Deň detí!
ZĽAVA 15%
na všetky* hračky, odrážadlá, trojkolky a kolobežky!

Použi kód: dendeti

Bezpečnosť na prvom mieste! Ako postupovať pri výbere tej správnej autosedačky?

 
 

Bezpečnosť na prvom mieste! Ako postupovať pri výbere tej správnej autosedačky?Autosedačka je jednou z najdôležitejších súčastí povinnej výbavy pre vaše dieťatko. Chráni ho, dodáva mu pocit bezpečia a taktiež pohodlia počas dlhých chvíľ jazdy v aute. Na čo sa teda treba zamerať pri jej výbere?

1. správna inštalácia

Pred nákupom autosedačky je veľmi dôležité zistiť, ako ju aplikovať do vášho auta, teda kam by sa dala v aute integrovať a ako by mala byť nainštalovaná.

2. hmotnostná a veľkostná vhodnosť autosedačky

Uistite sa, že vyberiete vhodnú autosedačku pre vek, váhu a výšku vašej ratolesti. Tieto informácie sa dozviete v návode na jej obsluhu alebo priamo v kamennej predajni. Podľa novej európskej smernice i-Size sa však autosedačky rozdeľujú už len podľa telesnej výšky dieťatka, nie jeho váhy.

Bezpečnosť na prvom mieste! Ako postupovať pri výbere tej správnej autosedačky?

3. množstvo miesta na zadnom sedadle

Autosedačka s veľkou základňou nemusí zapadnúť do malého auta, a preto v takom prípade budete musieť zvoliť priestorovo úspornejšiu. Pred nákupom si preto zmerajte vo vašom aute rozmery sedadiel a taktiež základne, po ktorej pokukujete očkom s plánom ju kúpiť.

Bezpečnosť na prvom mieste! Ako postupovať pri výbere tej správnej autosedačky?4. ľahkosť inštalácie

Inštalácia autosedačky by mala mať jasný postup. Vyberte takú, ktorej inštalácia je vysvetlená pomocou podrobnej schémy a taktiež textu.

5. kontrola zapínania bezpečnostného pásu

Je potrebné sa uistiť, či je bezpečnostný pás ľahko prístupný a či sa dá pevne zapnúť. Bezpečnostné pásy poznáme päťbodové a trojbodové, pre väčšie dieťatká sa však využíva už pás priamo v aute.

6. ľahká čistiteľnosť povrchu

Materiál autosedačiek taktiež predstavuje dôležitú súčasť, nad ktorou je potrebné sa zamyslieť. Hladká tkanina je optimálna, keďže je ju možné ľahko a rýchlo očistiť.

Pri výbere budúcej autosedačky pre vášho drobčeka sa držte týchto bodov a uvidíte, že zaručene vyberiete tú správnu.