Ako vybrať stoličku na jedenie, v ktorej vášmu drobčekovi "zachutí"

 
 

Dieťatko je pripravené papať z jedálenskej stoličky, keď sa dokáže posadiť samé a jesť pevné jedlo. Zvyčajne to býva medzi 4 a 6 mesiacom, a tak vám v tomto období odporúčame zaradiť jedálenskú stoličku ako interiérovú dekorácie vašej kuchyne. Pred jej kúpou sa však treba pripraviť a položiť si niekoľko dôležitých otázok. Ktoré sú to? To sa dozviete v tomto článku.

Je jednoduchá na použitie?

Pri použiteľnosti je veľmi dôležitým prvkom to, či dokážete jednoduchým spôsobom dieťatko vybrať zo sedačky a dať ho naspäť do nej. Pri výbere si taktiež otestujte popruhy sedadielka, aby ste zistili, či je ich možné jednoducho zapnúť a odopnúť. Postroj býva zvyčajne trojbodový alebo päťbodový a mal by byť čo najbezpečnejší.

Má potrebnú bezpečnostnú certifikáciu?

Počas výberu akéhokoľvek príslušenstva pre vaše dieťatko by mala byť bezpečnosť na prvom mieste.

Bude sa v nej cítiť moje dieťatko pohodlne?

Určite budete chcieť, aby vaša ratolesť zostala v sedačke čo možno najdlhšie. Taktiež treba zvážiť, aké priestranné je sedadielko, najmä ak máte urastenejšie dieťatko. Potrebné je sa však spýtať aj na kvalitu čalúnenia, a či má opierku.

Ako je na tom s čistením?

Bábätká sú známi jedlíci, pre ktorých je poriadok pri papaní cudzí pojem. Treba preto vziať do úvahy, či sa sedačka po takomto gurmánskom vyčínaní bude dať ľahko očistiť. Väčšina stoličiek je však pre tieto prípady vybavená vinylovým sedadlom, ktoré sa dá očistiť raz dva.

Má všetky doplnky, ktoré budem potrebovať?

Ak máte v pláne vašu jedálenskú stoličku presúvať po miestnostiach alebo zasúvať za kuchynský stôl, oplatí sa ju mať vybavenú praktickými kolieskami, s ktorými to pôjde ako po masle. Taktiež by sa mala dať efektívne zložiť pre prípad jej jednoduchého uskladnenia. Výhodou je možnosť jej polohovania, no výšková nastaviteľnosť by mala byť úplnou samozrejmosťou.

Mamičky, držte sa týchto rád a jedálenská stolička sa stane obľúbeným miestom na sedenie vášho drobčeka, na ktorej bude chcieť papať aj celý deň. Dobrú chuť!